Závěsná síť na zahradu i do interiéru

02_sit

Závěsná síť je nezbytnou rekvizitou filmů odehrávajících se na palubách starých plachetnic. Jejich éra ale rozhodně neskončila s modernizací zaoceánské plavby. Dnes jsou závěsné sítě nesmírně populární jako ideální prostředek k odpočinku a relaxaci. Své místo najdou v interiérech i na zahradách a oblíbí si je doslova celá rodina bez výjimky. Jak ale takovou závěsnou síť vybrat? Existují nějaká pravidla pro nákup závěsných sítí a parametry, na které je třeba dávat pozor?

Uvnitř nebo venku?

Při výběru relaxační závěsné sítě je nejprve třeba ujasnit si, zda bude síť umístěna na zahradě, tj. bude natažená např. mezi stromy, anebo jí nakupujeme s tím, že v ní chceme odpočívat doma. V případě zahradních sítí je třeba vybírat odolné materiály, které vydrží působení vody i UV záření a tolik je nepoškozují ani změny teploty. Vhodným materiálem je např. polyprolylen, ale různí výrobci používají i jiné voděodolné tkaniny. Obecně tyto materiály rychle schnou, nedrží plísně a vlivem vnějších podmínek nedegradují. Skripta materiálové chemie ale studovat nemusíte, při nákupu zkrátka požadujte síť přímo určenou pro venkovní použití.

Na závěsné sítě do interiéru nemusíte klást tak přísné požadavky, mohou být i z bavlny. O to je síť pohodlnější, měkkčí a prodyšnější. I bavlněnou síť můžete samozřejmě použít na zahradě, dejte si ale pozor na to, abyste síť sundali na noc, nebo před deštěm.

01_sit

Foto: Pixabay

Nosnost, velikost a další parametry

Dalším důležitým parametrem je samozřejmě nosnost a velikost sítě. Zde samozřejmě záleží na tom, jaké požadavky na síť máte, kdo v ní bude relaxovat apod. Sítě využívají na rozdíl od závěsných křesel dva závěsné body, vždy si proto předem rozmyslete, kam je umístíte.

Síť lze snadno sbalit a převážet, užitečným dopňkem tak může být přenosné pouzdro. Síť ale samozřejmě bez problémů sbalíte do jakékoliv tašky.

Náhledové foto: Pixabay 

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.