Zateplení fasád pěnovým polysterenem
Naopak je třeba říct, že se jedná o dnes již klasický proces. Česká republika z hlediska množství domů zateplených pěnovým polystyrénem dokonce vyniká nad ostatními. V roce 2015 spotřeba tohoto materiálu vzrostla oproti minulosti o celých 5 %. Češi nejčastěji zateplují právě pěnovým polystyrenem o různé tloušťce. Podívejme se tedy na některé jeho důležité charakteristiky. I tak se možná přesvědčíte o tom, že se jedná o velmi dobrou volbu.
Připravte se na zimu
Zateplení se v každém případě vyplatí. Polystyren dokáže dům efektivně chránit proti nízkým teplotám. V letním období zase izoluje, takže se nesetkáte s nějakým extrémním horkem, jako tomu bylo tradičně u zděných domů, jež prostřednictvím cihel dokázaly kumulovat teplo v maximálním možném množství. Zateplování starších budov je ale dnes jakousi samozřejmostí a třeba v rámci projektu Nová zelená úsporám lze všech řešit velmi rychle.
Pěnový polystyren se představuje
Pěnový polystyren označovaný mnohdy také jako extrudovaný, je v podstatě jedním z nejrozšířenějších tepelně izolačních materiálů na světě. Základem pro jeho výrobu je zpěňovatelný typ polystyrenu. K jeho vzniku dochází procesem suspenzní polymerace. Až 98 % jeho objemu tvoří vzduch, což se zdá prakticky nemyslitelné. Jedná se ale o realitu. Optimální je při použití jak na fasády, tak i na podlahy, stropy anebo jiná místa. Samozřejmostí je u něj absolutní zdravotní nezávadnost.
Základní výhody zateplení polystyrenem
Určitě není od věci shrnout všechny základní výhody použití pěnového polystyrenu. Jedná se o tyto devízy:
– zvýší tepelnou ochranu objektu,
– sníží možnost vzniku plísní,
– sníží spotřebu energie na vytápění,
– ochrání před okolním hlukem,
– omezí respirační obtíže a onemocnění,
– sníží teplotní dilataci,
– prodlouží životnost zdiva.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.