Vyzkoušejte mletou skořici při pěstování rostlin. Představuje pro ně doslova elixír života

Mletou skořici používáme nejčastěji jako koření do sladkých pokrmů a nápojů. Jedná se o běžně dostupnou surovinu, kterou má v domácnosti každá hospodyňka. Tohle voňavé koření lze také použít jako skvělého pomocníka v péči o rostliny doma i v zahradě. V tomto článku vám přineseme několik typů, jak tento voňavý prášek využít.

Mletá skořice jako přírodní fungicid

Fungicidní přípravky slouží proti plísním a houbovým onemocněním rostlin. V zahrádkářských potřebách sice nalezneme nespočet různých chemických přípravků na této bázi. Co takhle vyzkoušet přírodní prostředek proti těmto škůdcům? Skořicový prášek skvěle funguje proti plísním a svou vůní odpuzuje dotěrný hmyz. Stačí nasypat trochu skořicového prášku do okolí rostliny. Navíc ušetříte peníze za drahé speciální prostředky.

Skořice zlikviduje plíseň a léčí choroby rostlin

Pokud se na rostlině nebo v půdě objeví plíseň, stačí je posypat skořicí, a tak zastavíte její šíření. Tento prášek navíc chrání samotné sazenice před nejrůznějšími chorobami. Proto abyste předešli problémům s tím, že vám semena a sazenice nebudou růst, přidejte mletou skořici do hnojiva nebo jím přímo posypejte substrát. Rostlinky se vám odvděčí bohatou úrodou ovoce a zeleniny.

Domácí rostlina

Foto: Pixabay

Ošetřete poškozené rostliny pomocí skořice

Pokud nějakým způsobem dojde k tomu, že poškodíte rostlinu, zasypejte vzniklou ránu skořicí. Zabráníte tak šíření infekce a urychlíte proces hojení. Skořice se také hodí jako skvělý pomocník při zakořeňování rostlin. Kromě skořicového prášku budete potřebovat med, kelímek substrátu a sáček. Základem jsou zdravé odřezky rostliny. Spodek odřezku obalíme v medu a zasypeme skořicí. Takto připravený výhonek zapíchneme do substrátu a vložíme ještě do plastového sáčku. Tímto způsobem se vytvoří ideální klima pro růst kořenů. Po době 5–10 dnů začne rostlina kořenit. Jedná se o prověřený postup zahrádkářů a stojí určitě za vyzkoušení.

Zdroje info: www.tojenapad.dobrenoviny.sk, www.ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay