Výplň do polštářů pod drobnohledem
Pohodové spaní zajistí nejen postel a správná matrace, ale i ložní prádlo včetně polštářů a přikrývek. Pokud momentálně uvažujete o pořízení moderní přikrývky a polštáře, máte spousty možností, kde tento sortiment nakupovat. My se ale spíše než na kdejaká doporučení soustředíme na polštáře, a to z pohledu jejich výplně. Právě ona totiž mnohdy rozhoduje o klidném spánku mnohých z nás.
Zdroj obrázku: rodinnebaleni.cz
Polyesterové vlákno pro dokonalou izolaci
Hodně využívaným materiálem je bezesporu duté vlákno. Jedná se o syntetickou látku nové generace, jež nahradila vlákna přírodního charakteru. Díky maximální lehkosti a tvarové paměti se velmi jednoduše udržuje praním a životnost polštáře je vysoká. Vynikající je i fakt, že dokonale izoluje a odpuzuje roztoče, což je optimální pro alergiky. Ti se nemusí obávat jakýchkoli problémů způsobených těmito mikroorganismy.
Prachové peří jako sázka na tradici
Doménou minulosti bylo samozřejmě prachové peří. Jeho hebkost, lehkost a jemnost oceníte určitě i dnes. Napasujete jej většinou i do povlaku na polštářek 40×40 nebo do jakýchkoli jiných. Peří umí absorbovat vlhkost pocházející z potu a odvádět ji mimo tělo. Takové termoizolační vlastnosti syntetické materiály rozhodně nemají. Dlouhá životnost je u této výplně samozřejmostí. Pozor je třeba si při nákupu dát na poměr mezi prachovým a praporovým peřím. Čím více obsahuje polštář prachového, tím je logicky měkčí.
Zdroj obrázku: rodinnebaleni.cz
Nejmodernější materiály
Mezi nejnovější látky, jež se používají na vycpávání polštářů, se řadí silikonizované vlákno. Vzniká nanesením silikonu na polyester. Polštář se dokáže přitisknout více k hlavě. Často se povlaky na polštářky dávají i na provedení, jehož základem je mikrovlákno, jež je výjimečně jemné a pružné. Nabízí stejnou načechranost jako peří, což je vynikající zpráva pro alergiky.
Zdroj náhledového obrázku: rodinnebaleni.cz
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.