Vyléváte z kysaného zelí přebytečný nálev? Využijte ho na pleť i pigmentové skvrny

kysané zelí

Máte rádi kysané zelí? Používáte ho při vaření? Doposud jste prostě automaticky vylévali přebytečný nálev? Nedělejte to. Je označován jako přírodní lék. Poradíme, jak z něho vytěžit nejvíce. Využít lze vnitřní i vnější cestou. Jak? Dozvíte se v článku.

Nálev z kysaného zelí má velmi pozitivní vliv na náš organismus. Pomůže s mnoha neduhy. Pokud ho vypijete, tak dodáte tělu potřebné látky, živiny, vlákninu. Je skvělým zdrojem vitamínu C, který chrání tělo před volnými radikály. Zároveň obsahuje vitamíny A, B, K. Některé studie uvádí, že šťáva z kysaného zelí je vhodným doplňkem při hubnutí a také jí připisují anti-age efekt, především v rámci vyhlazení vrásek. Jedná se o přírodní probiotikum. Nejen vaše střeva vám budou vděčná. Zelnou vodu ovšem můžete nejen pít, ale použít i jako kosmetický přípravek.

Pro lepší pokožku i předčasné stárnutí

Zelná voda je v tomto směru hotový zázrak pro vaši pleť. Je efektivním kosmetickým přípravkem, který pomůže zlepšit stav a kvalitu vaší pleti. Však zelná voda obsahuje mimo jiné i antioxidanty, a to hovoří za vše. Díky tomu pomůže v boji proti škodlivým volným radikálům, které mohou způsobit kožní problémy, akné či černé tečky. Může také zlepšit pružnost pokožky, její hydrataci a tím zároveň zabránit předčasnému stárnutí. Ano, nálev můžete vypít a dodat tak potřebné látky vnitřní cestou nebo namočit kosmetický tampon v zelné vodě a potírat si jím jemně pleť.

zelí

Foto: Pexels

Pomoc na pigmentové skvrny

Pokud chcete potlačit vaše pigmentové skvrny, tak si můžete ze zelné vody vytvořit přírodní masku, která je vhodná na ruce i obličej. A jak na to? Jednoduše. Stačí přidat 1 lžíci medu, špetku kurkumy na cca ¼ šálku zelné vody. Poté přidejte trochu rýžové mouky a dobře promíchejte tak, až vznikne pasta. Nechte ji odstát cca 10 minut a poté pomocí vatového tamponu naneste na skvrny. Nechte působit ½ hodiny. Následně pokožku opláchněte vodou, osušte a ošetřete hydratačním krémem.

Zdroj: magazinplus.cz, styl.instory.cz, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8147091/

Náhledové foto: autor Pohled 111

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kysan%C3%A9_zel%C3%AD_sterilovan%C3%A9_10.jpg