Výhody a nevýhody montované stavby
Montované stavby jsou dnes poměrně frekventovaným typem stavění domu a často se o nich diskutuje jak na internetu, tak i v odborných časopisech. V každém případě stojí zato podívat se na základní výhody a nevýhody montovaných staveb, aby člověk přesně věděl, jestli se do stavby takovéhoto domu pouštět, anebo nikoli. Všechno se odvíjí od zkušeností, jež by konkrétní zájemce o stavbu takovéhoto domu měl mít. Buďme tedy konkrétnější a soustřeďme se na klady a zápory montované stavby.
Výhody montované stavby
Pokud se někdo rozhoduje pro montovanou stavbu, pak tak často činí zejména skrze rychlost výstavby. Ta je mnohdy opravdu úctyhodná a montovaný domek může být kompletně hotový klidně i za dva měsíce. Montované domy nejsou stavěny za pomocí materiálů, které by byly nasáklé vodou, takže vymrznutí stavby u těchto domů není nezbytné. Montované domky z panelů jsou také maximálně stabilní a jejich statika je vynikající. V neposlední řadě nebudete muset řešit ani rozvody vody, elektřiny a odpadů. Vše je předem připraveno. Mimo jiné se také jedná o nízkoenergetické stavby, takže na provozu takovéhoto domu ušetříte hodně peněz.
Nevýhody montované stavby
Mezi základní nevýhody montovaného domku patří v každém případě jeho unifikovaný charakter. U většiny domků si prostě a jednoduše nemůžete na začátku vybrat dispozičně takové bydlení, které byste chtěli. Vzájemná podoba s ostatními domky je tak maximálně nápadná. Montované domky také řeší profesionální společnost na klíč, takže stavba svépomocí není fakticky možná. Na stavebních činnostech tak neušetříte nic.
Jak vybírat montovanou stavbu
Výběr montovaného domku nemusí být nijak výrazně složitý. Často stačí pouze projít nabídku společnosti nabízejících montované domky na internetu. Jednat se může jak o klasické panelové montované domky, tak i o dřevěné domky z prefabrikovaných kusů, jež jsou následně montovány až přímo na místě určení stavby.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.