Vybíráme stavební kolečko
Ruční kolečko je stále velmi oblíbené na mnoha stavbách. Nelze se tomu divit, jelikož se jedná o velmi efektivní možnost převozu materiálu jak sypkého, tak i tekutého či pevného charakteru. Pravda e ale taková, že je v nabídce hned několik modelů, které jsou vynikajícími pomocníky. Zajímavá jsou i kolečka motorová, jež ulehčí práci několika násobně a fyzická námaha nebude nezbytná. Nač si tedy dát pozor při nákupu stavebního kolečka?
Základní pravidla pro výběr stavebního kolečka
Pravidel pro výběr kolečka je spousta, nicméně na počátku bychom měli mít jasno hlavně v tom, jaký by mělo mít objem, respektive jaká je jeho nosnost. Jestliže si věříte, že utáhnete větší náklady, pak je vhodné brát větší modely. U menších koleček budete nuceni jet několikrát, nicméně vaše fyzická námaha bude minimalizována. Důležitou součástí je i samotné kolo, které by na stavbě mělo stačit nenafukovací. V opačném případě by se lehce poškodilo. Dobré je i kolečko s korbou mající ocelové výztuhy v podobě pásku. Vydrží mnohem déle v kvalitním stavu.
Skládací kolečka na stavbu nepatří
Mnozí lidé volí především na zahradu skládací kolečka. Ta jsou sic vynikající z hlediska skladnosti, nicméně objem, který jsou schopna pojmout, je minimální. Menší model dokonce pojme pouhých 20 kilogramů materiálu, což je skutečně málo na to, že s kolečky máte například nahazovat omítky, anebo vykonávat některé další činnosti, při nichž je využití koleček maximální. Prodávají se i modely s nosností 50 kilogramů a více, nicméně i ty nejsou příliš bytelné a pevné.
Elektrické kolečko je příliš dokonalé
Minimalizovat fyzickou námahu dokáže elektrické či motorové stavební kolečko. Práce s ním je ovšem poněkud zdlouhavější, a když máte menší množství času, zbytečně bude čekat na převoz. Rychlost kolečka dosahuje většinou maximálně 4,5 km za hodinu, což je poměrně málo. Zejména s prázdným klasickým modelem můžete jezdit mnohem rychleji.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.