Vybíráme budíky: Digitální budík, budík s projekcí, nebo ten klasický?
Zvolit do ložnice ten správný budík je mnohdy poměrně náročné. Zvláště dnes, kdy se na trhu nachází spousta krásných budíků, které svými funkcemi, designovým provedením a dalšími vlastnostmi dokážou uspokojit nejen naši potřebu na vzbuzení do zaměstnání anebo k lékaři, či kamkoli jinam. Soustřeďme se tedy na výběr budíků poněkud podrobněji především z hlediska jejich funkcí. Nezapomeneme ale pochopitelně ani přesně na konkrétní modely, které doporučíme.
Zdroj obrázku: srovname.cz
Analogový či digitální budík
Rozhodování mezi analogovým a digitálním budíkem je především otázkou vkusu a zvyku. Někdo má raději budíky s ručičkami a někdo naopak upřednostňuje číslice. Oba dva typy budíků dnes mohou být vybaveny různými vyzváněcími melodiemi. Z pohledu velikosti a tvaru si také můžete vybírat dle svého přání. Zajímavým analogovým budíkem je třeba Secco S CA 702-2. Ten představuje úplnou klasiku za minimální cenu. Jestliže chcete digitální budík vybavený rádiem a meteorologickými funkcemi, pak je dobrou volbou CASIO DQ 747-8E.
Budík s projekcí
Jestliže chcete mít i opravdu tmavé noci jasno o tom, kolik je hodin a nechcete vstávat, pak volte budík s projekcí. Ten je schopen pouze na základě zmáčknutí konkrétního tlačítka ukázat, kolik je hodin přímo na strop anebo na protilehlou zeď. Budete tak ihned informování o tom, kolik je momentálně hodin. Zajímavý je i radiobudík, díky němuž lze v ložnici poslouchat svou oblíbenou stanici. Rádio lze přitom použít i při buzení.
Zdroj obrázku: srovname.cz
Naše tipy na budíky
Pokud potřebujete budík s projekcí, pak si můžete vybrat třeba model Sencor SRC 310. Jeho cena začíná na 477 korunách a jedná se o vynikající kompromis mezi cenou a funkcemi. Další tipy již byly zmíněny v textu. Vybrat si můžete klidně i budík pro děti. Zvolit tak můžete některý z modelů s dětskými motivy.
Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.