Všechny rostliny lze zachránit, i ty, které jsou na odpis

Banán

Někdy rostliny nevypadají tak, jak bychom chtěli. I v tom případě, že se zdají být zcela mrtvé, ve většině případů je lze stále zachránit a dále se o kytky starat. Pokud chcete začít pomáhat kytkám, hnůj vám může nabídnout pomoc. Správný hnůj je důležitý pro to, aby rostlinám dodal potřebné živiny. Také nemusíte utrácet peníze za nákladná hnojiva, která vám za chvíli dojdou. Místo toho si vyrobte vlastní hnojivo z toho, co máte doma.

Banánové hnojivo

Banány jsou pro lidský organismus mimořádně výhodné, zejména díky bohatému obsahu živin. Mohou však být výhodné i pro rostliny, pokud je správně využijete. Využijete jak přebytečnou slupku, tak banánovou hmotu. V každém případě, abyste dosáhli potřebného účinku, je nezbytné dodržovat několik pravidel.

Jak na to?

Pokud si myslíte, že je nezbytné rostliny co nejrychleji vyživit a nechcete se zdržovat, využijete dužninu z čerstvého banánu. Vhoďte ji do mixéru a zřeďte dužninu vodou (na jeden banán můžete využít přibližně půl litru vody). Vznikne tak super výživné hnojivo bohaté na živiny.

Banány
Foto: Pixabay

Nezapomeňte na slupky

Pokud byste chtěli dát šanci banánovému odpadu, který byste jinak vyhodili, máme pro vás typ. V podstatě dejte banánové slupky do malého kbelíku (může jich být i více) a zalijte je vodou tak, aby byly ponořené. Vydržte 24 hodin, aby se mohly všechny minerály a další důležité látky vylouhovat do vody.

Nasekaný banán
Foto: Pixabay

Po 24 hodinách vyčerpejte vodu z banánových slupek a použijte ji jako zálivku místo normální vody (stačí jednou týdně). Přestože se slupek po použití zbavíte, je škoda je hned vyhodit. V případě, že se vám je nepodaří napoprvé pořádně vymačkat, v podstatě je ještě jednou nebo dokonce v některých případech i třikrát přelijte vodou. Jakmile s touto procedurou  skončíte, můžete slupku s klidem v duši vyhodit do kompostu, protože lépe už ji nevyužijete…

Zdroje info: ireceptar.cz, pestujme.cz

Náhledové foto: Pixabay