Vlažná voda a správný interval: Jak na koupání psa

Pes

Péče o domácího mazlíka je nesmírně důležitá a nelze ji podceňovat. Jakousi klasiku, která je její nedílnou součástí, představuje pochopitelně koupání psa. Bez toho se prostě majitel neobejde a psa je zapotřebí čas od času okoupat. My se v následujících řádcích zaměříme na některá pravidla, jež se vyplatí dodržovat, aby byl pes ve finále nejen čistý, ale také klidný a spokojený.

Zpříjemněte pejskovi lázeň

Důležitou roli při koupání jistě hraje to, zdali je pes spokojený. Ne každý vodu zrovna dvakrát musí. Ideální je volit nejen kvalitní šampony a antiparazitní přípravky pro psy. Zapracovat byste měli i na samotném prostředí. Doslova divy dokáže většinou obyčejný ručník, který dáte na dno samotné vany. Pes se bude cítit mnohem příjemněji. Zapomenout byste neměli ani na odměnu na závěr a pochválení vašeho mazlíka. Pes se bude určitě cítit lépe a příští koupel pro něj nebude strašákem.     

PesFoto: Pixabay

Teplota vody v hlavní roli

Určitě prvně zkontrolujte teplotu vody, kterou budete vašeho psa sprchovat. Měla by být určitě vlažná. Horká ani studená pejskovi nesvědčí a způsobila by mu nejspíše nepříjemný šok. S vodou pejska seznamujte postupně. Nejprve mu namočte tlapky a pak až sprchujte zbytek těla. Na vodu si jednoduše zvykne a nebude mu to nepříjemné. Jinak si také dejte pozor na máchání sprchovou hlavicí v blízkosti jeho hlavy. Není mu to příjemné.

Jaká by měla být frekvence koupání psa?

To vám asi nikdo úplně přesně neřekne. Přesto byste se měli vyvarovat příliš častého koupání psa. Optimální interval činí zhruba 2 až 3 měsíce. Vše se odvíjí od délky srsti psa, případně charakteru jeho kůže. Některým psům se tvoří lupy a tak dále. Ideální je co nejčastěji používat hřebeny pro každodenní péči o psí srst a o koupání se pobavit s odborníkem. Veterinář vám určitě doporučí i správný interval.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.