Většina lidí poškodí svůj zahradní nábytek už první den po nákupu…
… a vůbec nemáme na mysli škrábance, způsobené přepravou. Stačí, když si pořídíte nábytek plastový, a rozhodnete se ho ještě před prvním použitím pořádně očistit. Jestliže si k ruce vezmete nevhodné pomůcky, můžete napáchat nevratné škody.
Povrch plastového nábytku je totiž velmi citlivý, i když to tak na první pohled nevypadá. Měkký a snadno zpracovatelný materiál si v tomto ohledu zkrátka vybírá svou daň a nic s tím nenaděláme. A navíc, čím je nábytek světlejší, tím se napáchané škody úměrně násobí…
Já to jenom přejedu jarem…
Ať je plastový zahradní nábytek z obchodu zabalený sebelépe, vždycky na něm nějaká ta nečistota ulpí. Houbička na nádobí a mycí prostředek z kuchyně se tak jeví jako ideální řešení. Ovšem není tomu tak. Drsná strana houbičky (mnohdy i ta měkká) způsobí na povrchu plastu miniaturní rýhy, do kterých se později rychle usazuje špína. Prostředek na nádobí zase povrch naleptává (se stejným efektem – špína se rychleji usazuje) a pokud si vezmete k ruce navíc i tekutý písek nebo podobné čistidlo s brusnými částečkami, je o katastrofu postaráno.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Voda nebo profesionální čistič vám nábytek na zahradu nepoškodí
Pro první seznámení s vaším novým zahradním vybavením bohatě stačí bavlněný hadřík nebo mikrovlákno a trocha čisté vody. Otřete a můžete používat. A až se později plast přece jenom zašpiní, doporučujeme čistič na plastový nábytek. Může se to zdát jako zbytečná investice, ale dokáže prodloužit životnost vašeho nábytku o celé roky – tedy alespoň co se jeho atraktivního vzhledu týče.
Na běžné čištění vám navíc postačí opravdu jen pár kapek, takže zakoupená lahev vydrží opravdu nadlouho. Nebo se vám pro údržbu plastového nábytku a dalších předmětů osvědčilo něco jiného? Napište nám do komentářů.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.