U pračky je třeba provést toto velmi důležité čištění, o kterém prakticky nikdo neví. Jinak se pračka stane zdrojem nemocí!
Očekáváme, že šaty jednoduše vypereme tak často, jak je to nezbytné. Otázkou však zůstává, jak pravidelně perete prádlo? Šaty, které se běžně perou v pračce, která je zanesená a špinavá, nikdy nebudou vonět tak čistě, jak by měly.
Jak moc pravidelně byste měli mýt pračku?
Je dobré umývat pračku (počítáme-li i nádobku na prací prášek) po každém praní, aby se v ní netvořily nánosy. V tomto okamžiku je dobré nechat ji jednou za měsíc vyčistit několika čisticími prostředky a minimálně jednou za půl roku ji řádně vyčistit.
Výrobce vás navede ke správného prostředku
Mnoho společností také vytváří čisticí předměty, které jsou vhodné pro vyčištění všech praček a jejich míst. Proto je dobré se podívat do návodů nebo prohledat internet, zda vaše pračka má některý z těchto speciálních čisticích prostředků. V případě, že jej použijete pravidelně, budete mít i vyšší šanci uspět například při případné reklamaci pračky.
Domácí čisticí prostředky
Pravidelně se doporučuje čistit pračku pomocí tablet do myčky nádobí. Vhoďte jich několik do bubnu a zapněte pračku na dlouhý prací program. Z jedlé sody a octa si můžete vyrobit běžný čisticí prostředek, což je naprostá klasika, kterou zná a využívá většina hospodyněk. V podstatě si připravíme přípravek, kterým pračku vyčistíme ze všech stran, poté ji zapněme, aby se pročistila, a necháme ji vyvětrat. Na druhou stranu si dejte pozor například na citronovou šťávu nebo askorbovou kyselinu. Přestože mají schopnost odlepovat usazeniny, mohou poškodit (zejména při návštěvě) vnitřek pračky.
Věci, které je třeba mít na paměti při mytí pračky
Pokud se vrhnete do čištění pračky, tak nikdy nezapomeňte vyčistit gumové těsnění, protože tam se obvykle pravidelně ukládá nejvíce nečistot a bakterií. Kromě toho je nezbytné vyčistit nádobku na prací prášek a aviváž, kde se tvoří velká část nánosů z prášků a vodního kamene. Jednou ročně byste se měli podívat také na hadici, která pračku vyživuje — může být plná vodního kamene nebo být i ucpaná!
Zdroje info: elektroworld.cz, ireceptar.cz
Náhledové foto: Pixabay