Tvrdá voda lze upravit

Tvrdá voda je poměrně velkým problémem mnohých domácností, které jsou napojeny na vodovodní síť. Tvrdá voda je problémem, nicméně nejedná se o zdraví ohrožující záležitost, která by byla nějakým způsobem až tak obtěžující, že člověka dokonale omezí. V domácnosti se projevuje především na sprchových koutech, umyvadlech a také v pračkách v podobě bílých až šedavých povlaků, které jen tak za pomoci hadříku a vody neodstraníte. Zapotřebí je speciálního čisticího prostředku. Výborný je na tvrdou vodu ocet. Jeho pach ale také jen tak nevyvětráte. I proto je vhodné řešit spíše prevenci tvrdé vody. Pokud má voda nad 2,2 mmol/l, pak vyžaduje úpravu.

Elektromagnetické řešení

Tato metoda je poměrně účinná, jelikož dokáže s tvrdou vodou vcelku rychle a efektivně zatočit. Díky elektromagnetickému působení dochází k tomu, že ve vodě rozpuštění minerály poté co projdou magnetem, začnou tvořit krystalky, které pak bez větších problémů zachytíte za pomocí mechanického filtru. Ten je pochopitelně namontován přímo na kohoutku. U některých jsou sítka integrovanou součástí.

Fosforečnany jako chemické řešení

Velmi účinné je působení fosforečnanů na tvrdou vodu. Právě jejich vhodné dávkování dokáže efektivně zabránit vzniku tolik nenáviděných usazenin. Množství fosforu, které se do vody přidává, je z pohledu lidského zdraví naprosto zanedbatelné. Pokud zvolíte spíše odstranění usazenin metodou katex, pak za ni zaplatíte, a to nemalé finanční prostředky. Mnohdy se jedná o tisíce korun.

Zápach, zakalení a pachutě lze odstranit

Jestliže se budete chtít zbavit pachutí, zápachu anebo zakalení vody, pak volte kvalitní filtr na tvrdou vodu. Optimální jsou především keramické mající jádro s aktivním uhlím. Pořídit se dají přibližně od 2 000 korun. Zbavíte se tak i herbicidů, ropných látek anebo jiných nežádoucích chemických součástí vámi užívané vody.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.