Světlovod nabízí spousty výhod
Prosvětlený interiér je pro každého z nás velmi důležitý. Pokud nevíte, jak otevřít cestu světlu, můžete se inspirovat právě u nás. V následujících řádcích se totiž budeme podrobně věnovat světlovodům, které dokážou nabídnout velké množství užitných vlastností. Budeme se zabývat aspekty ovlivňujícími činnost tubusů a také výhodami i nevýhodami světlovodů, které začínají být stále oblíbenější.
Co je třeba promysle při instalaci světlovodu
Množství světla, které přivedete do interiéru, se odvíjí od několika velmi důležitých aspektů. Pokusíme se je shrnout v následujících odrážkách, a to co možná nejpřehledněji. Co tedy zapříčiňuje vyšší či nižší míru světla v interiéru domu?
– orientace tubusu na světovou stranu
– míra sklonu konkrétní střechy
– povětrnostní podmínky
– dané roční období
– celkový počet kolen v tubusu
– délka světlovou
– kvalita provedení prací
Hlavní výhody světlovodů
Světlovody pro přímé osvětlení nabízejí velké množství nesporných výhod, mezi které patří pochopitelně hlavně schopnost přivést velké množství světla. Obecně se udává, že se může jednat až o 13 x více světla, než je tomu u klasické žárovky. Umí dovést dostatečné množství světla až do délky 50 metrů. Světlo je ryze přirozené, takže lidskému organismu bude mnohem blíže, než je tomu u žárovek nebo jiných nepřirozených zdrojů světla. Zabývat se nebudete muset ani údržbou světlovodu. Pracují navíc absolutně zdarma!
Základní nevýhody světlovodů
Prvním mínusem je vcelku náročná instalace. Přímé typy si mohou zájemci klidně nainstalovat sami, nicméně u složitějších je již zapotřebí mnohem větší námahy a přesnosti. Uvést musíme i finanční náročnost nákupu a instalace tubusu. Jeden světlovod vyjde cca na 20 000 korun. Zapomenout nelze ani na to, že trubky světlovodu budou zabírat v podkroví velké množství místa, což pro vás také nemusí být ideální.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.