Sprchový kout v plném lesku a bez plísně: Lze to bez chemie pomocí octu, citronu, jedlé sody
Sprchový kout je rájem pro vznik nejen plísní, ale usazení nečistot. Přitom mít čistý sprchový kout bez plísně a v plném lesku, lze snadno a jednoduše. Vystačíte si s dostupnými ingrediencemi. Nezatížíte tak životní prostředí, ani svou peněženku. Jak mít sprchový kout stále jako nový?
Mít čistý sprchový kout lze. Je to možné dokonce i bez chemie. Poradíme vám, co a jak správně použít. Důležitá je i správná péče. Jak na to?
Prášek do pečiva nejen na pečení
Stačí smíchat prášek do pečiva s trochou vody, aby vám vznikla kašovitá směs. Tu pak naneste na spáry a kachličky. Nanést můžete drsnou částí houbičky či zubním kartáčkem. Nechte působit cca 15 minut. Pak opláchněte a hadříkem vysušte.
Silná a osvědčená kombinace octu s citronem
Vyčistit sprchový kout lze bez chemie, a to právě pomocí octu nebo šťávy z citronu. K tomu se jedná o ingredience, které se nachází prakticky v každé domácnosti. Stačí vymačkat citrony a zředit vodou v poměru 1:2, tj. 1 díl šťávy z citronu a 2 díly vody. Pro nanášení lze použít rozprašovač. Nechte cca 15 minut působit. Poté opláchněte a vysušte. V případě většího znečištění použijte méně vody. Pokud budete místo šťávy z citronu používat ocet, tak je lepší zahřátá (nikoli horká) směs.
Na spáry pomůže jedlá soda a saponát
Problémem sprchového koutu někdy bývají samotné spáry. Přitom to není nikterak složité. Připravte si směs z jedlé sody a saponátu. Tu naneste na spáry a nechte působit zhruba 15 minut. Pak spáry přejeďte měkkým kartáčkem či drsnější stranou houbičky na nádobí. Vše zakončete oplachem horké vody a vysušením.
Foto: Pixabay
Podstata spočívá ve správné péči o sprchový kout
Abyste čištění sprchového koutu nemuseli věnovat více času, snažte se udržet čistotu, předejít vzniku plísně, vodního kamene. Jak? Základem je větrání, které eliminuje tvorbu plísně. Po každém použití sprchového koutu nechte dveře otevřené, často otevírejte okno, nebo mějte alespoň zapnutý ventilátor, pakliže okno v koupelně nemáte. Po každém sprchování použije stěrku, kterou otřete kapky. Díky tomu zamezíte tvorbě vodního kamene.
Pozor si dejte na mokré ručníky a osušky. Rozhodně je nenechávejte přehozené přes dveře sprchy. Pod nimi kumuluje vlhkost. Může tak dojít ke vzniku plísně. Nezapomínejte pravidelně čistit odpad, odstranit vlasy a další viditelné nečistoty. Poté můžete do odpadu nalít ocet s jedlou sodou a nechat působit. Pak po 15 minutách prolít horkou vodou.
Zdroj: idealnizivot.cz, bydlimekvalitne.cz
Náhledové foto: Pixabay