Správný postup po zjištění vloupání do chaty
Svět není ideálním místem a přináší i nepříjemné chvíle. Mezi ty se určitě počítá zjištění, že vaše chata či chalupa byla v době vaší nepřítomnosti vyloupena. Asi každý v takové chvíli cítí vztek, je ale třeba spíše zachovat klid a s rozmyslem naplánovat další kroky. Je to o to důležitější, že na rozdíl od vykradených bytů se na vyloupení chaty či chalupy přichází v průměru výrazně později, což následně ztěžuje policistům práci. Každá maličkost může být důležitá a proto je opravdu zásadní chovat se podle doporučení. Jak by tedy měla taková klidná a rozvážná reakce vypadat?
Držte se dál
V první chvíli potom, co zjistíte vloupání, je ve skutečnosti nejlepší se z prostoru chaty vzdálit, zavolat policii a vyčkat na její příjezd. Ideální je do objektu ani do jeho bezprostředního okolí vůbec nevstupovat. Pokud to však z nějakého důvodu jinak nejde (do objektu např. teče voda apod.), je třeba pohybovat se v něm co nejopatrněji, na nic nesahat, především ne na předměty, které jsou zjevně přemístěné a pachatel je měl pravděpodobně v ruce.
Do objektu by měl v případě nutnosti vstoupit jen jeden člověk a strávit v něm minimální možný čas. Člověk rozhodně nesmí nic opravovat, zvedat apod. Zhodnocení škod a zjištění co všechno chybí, je práce, kterou je třeba udělat až společně s kriminalisty poté, co odeberou potenciální stopy. To platí i pro kůlnu, garáž apod.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Čím dříve, tím lépe
Oznámení vloupání rozhodně nenechávejte na později. Čas v každém pátrání hraje důležitou roli a s listopadovým vloupáním již toho v květnu mnoho dělat nejde. Ze stejného důvodu se vyplatí na chatu občas zajet i v průběhu zimy, anebo se domluvit se sousedy či známými, kteří bydlí nedaleko, aby chatu občas zkontrolovali.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.