Sektorový nábytek a jeho výhody

I když nás jeho bohatá nabídka obklopuje každý den, kupodivu často nevíme, co si pod tímto názvem představit. Co to tedy ten sektorový nábytek je a pro koho se hodí? Na to vám odpovíme v tomto článku.

Takže co to vlastně ten sektorový nábytek je? Určitě znáte nábytek kusový, nábytkové sestavy nebo naopak nábytek na míru. Ovšem pokud se nechcete rozhodovat mezi variabilitou a přijatelnou cenou, přichází ke slovu právě nábytek sektorový.

V zásadě jde vlastně o (mnohdy) desítky různých kusů nábytku, které však společně zapadají do stejné koncepce. Není tak problém vybavit si jednu místnost v jednotném stylu – anebo třeba i celý byt či dům, máte-li to tak rádi. Jde o maximální pocit harmonie, který zároveň nepřistupuje na kompromisy. Skříňky jsou dostupné v mnoha typech a velikostech, stoly v různých výškách a provedeních a výběr konečných doplňků (např. úchytek k zásuvkám) je také jen a jen na vás.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jako jedno velké puzzle

Uveďme si to i na dalším příkladu – klasická obývací stěna bývá složena nejvýše ze dvou či tří větších kusů, které lze postavit různě vedle sebe. Ale sektorový nábytek vám umožní složit si celou stěnu z mnoha malých skříněk a zásuvek. Každá je tedy originál a jednotlivé díly není problém vzájemně zaměňovat.

To koneckonců platí o celé koncepci sektorového nábytku. Takže jakmile vám postupem času přestane některý z dílů vyhovovat, jednoduše ho vyměníte za jiný – praktičtější. Je to skoro stejné, jako kdybyste si objednávali nábytek na míru, cena je ovšem mnohem příznivější.

Záleží samozřejmě na tom, z jakého materiálu chcete nábytek mít. A také na stylu. Řady De luxe nebo třeba rustikální koncepty budou o něco finančně náročnější než klasické provedení. Sektorový nábytek je k sehnání i v edicích retro nebo třeba vintage, stačí si jen vybrat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.