Půjčit si stavební stroje se vyplatí
Stavba je poměrně složitou činností sestávající se z mnoha nejrůznějších úkonů. Mnohé lze vykonat bez větších problémů svépomocí. Spousty se ale neobejdou bez potřebné mechanizace. V současné době je možný pronájem stavebních strojů anebo jejich nákup. My se zkusíme zaměřit na to, které stroje je ideální si při stavbě domu půjčit a které naopak spíše koupit. Možností zapůjčení strojů je dnes neskutečné množství, a to jak online přes internet, tak i fyzicky v nejrůznějších půjčovnách stavebních strojů. Co by se vám tedy mělo hodit?
Výkopové práce svépomocí
Klasiku v podobě svépomocí vykonané práce představují zejména nejrůznější výkopové činnosti. Pokud potřebujete momentálně realizovat základy, měli byste požádat odborníka, aby vám je vykopal, anebo si půjčíte bagr a můžete vše řešit svépomocí. Počítat byste v každém případě měli s tím, že výkopové práce nejsou nejjednodušší a i malý bag je třeba umět řídit. Půjčovna stavebních strojů vám dokáže většinou poskytnout jak velký bagr, tak i menší na realizaci dodělávek.
Hutnící deska a další vybavení
Velmi důležitým strojem, který se půjčuje poměrně hojně, je hutnící deska. Ta samozřejmě stojí v nákupu několik desítek tisíc korun. Na to, že ji potřebujete pouze při několika vybraných činnostech, by byla její koupě neuváženou a zbytečnou investicí. Hodí se vám prakticky pouze při hutnění základové desky před jejím zalitím betonem a ve finálních fázích stavby, kdy budete řešit chodníky a exteriér všeobecně.
Míchačky a stavební nářadí
Mnozí lidé si půjčují i míchačku a jiné stavební náčiní. U míchačky je ideální pořídit si ji přímo sám, jelikož se bude hodit v průběhu stavby několikrát. Menší modely dnes stojí okolo 2 000 korun a na mnohé práce si stejně necháte beton namíchat, aby byl jakostní.
Zdroj náhledového obrázku: ltlinek.cz
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.