Propojení ložnice a koupelny jako nový trend

02_loznice_koupelna

V dřívějších dobách bylo umístění koupelny v obytném prostoru řešeno většinou tak, že se do ní vstupovalo z chodby nebo haly. Od ostatních obytných místností, především od obývacího pokoje a ložnice tak byla prakticky vždy oddělena. V poslední době je však v oblasti bytového designu patrný trend, který koupelnu těsně přimyká právě k ložnici, stejně jako se kuchyňský kout již stal běžnou součástí obývacího prostoru. Má tento trend nějaké objektivní důvody, anebo je jde spíše o „módní“ záležitost bez hlubšího významu?

Soukromí a intimita

Může být něco lepšího, než si po příjemné sprše či relaxaci ve vaně zalézt s dobrou knihou do postele? Zvláště potom když je vzdálenost mezi koupelnou a ložnicí minimální a při přesunu se nemusíte promenádovat před dalšími obyvateli bytu. Spojení koupelny s ložnicí tak jinými slovy zajišťuje maximální míru soukromí a intimity. Platí to ale pouze pokud bude možné do koupelny vstupovat opravdu jen z ložnice.

Velmi vhodné je toto řešení pro rodiny s dětmi a dostatečně velkým bytem. V takovém případě lze mít v bytě koupelny dvě, z toho jednu čistě pro rodiče propojenou s jejich ložnicí. Tu rodičovskou lze realizovat různými způsoby, může jít o sprchový kout, stejně jako velkou koupelnu, třeba s vířivkou. Vše záleží na tom, kolik prostoru je k dispozici a jaké jsou preference obyvatel bytu nebo domu.

01_loznice_koupelna

Foto: Pixabay

Opatrnost je na místě

Pokud ovšem ložnici a koupelnu sdílejí dva lidé – jak tomu většinou bývá – může se snadno stát, že zprvu zajímavé a originální řešení začne jednoho z obyvatel brzy „štvát“. Bude to pravděpodobně ten, který chodí dříve spát. Je proto důležité, aby koupelna byla od ložnice nějakým způsobem oddělena, aby šla zavřít.

Je také třeba myslet na větrání. Pokud je koupelna za ložnicí bez okna, vlhkost bude nutné odvést přes ložnici, což může způsobovat problémy.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.