Proč se vyplatí do WC pravidelně nalévat mycí prostředek z kuchyně
Máme tak nějak zažito, že existuje několik oddělených skupin úklidových prostředků a že se společně navzájem nekombinují. Čistič na koupelnu by nás tak ani nenapadlo vzít do kuchyně a leštěnku na nábytek určitě nepoužíváme na podlahu. Někdy se však vyplatí z těchto pravidel tak trochu slevit.
A to zejména v případě, kdy chcete předcházet některým závažným problémům. A mezi ně ucpaná toaleta rozhodně patří. A jak si s ní tedy poradit? Máme návod na prevenci i na užitečnou první pomoc během problémů.
Vsaďte na pomocníka z kuchyně, musíte ho však používat správně
Ucpanou toaletu nemusí vždy blokovat jen nějaký velký předmět. Problém se ve skutečnosti většinou sbírá spíše dlouhodobě a nakonec jen přeteče ona příslovečná kapka. A právě tomu byste měli zabránit.
V potrubí se totiž neustále usazují různé nečistoty v čele s tukem, které na sebe samozřejmě nabalují i další špínu. Takže jakmile se odtok ucpe, jednoduché prošťouchnutí vám nejspíš nepomůže. K ruce si proto vezměte obyčejný prostředek na nádobí a smíchejte ho s teplou vodou.
Foto: Pixabay
Pozor na prasknutí keramické mísy
Voda by měla být co nejteplejší, takže ji neváhejte dát vařit v hrnci na sporák. Potřebovat budete asi čtyři litry. Těsně před bodem varu hrnec sundejte a vmíchejte do něj několik lžic saponátu. A teď už nezbývá nic jiného, než jar s vodou nalít do WC mísy. Postupujte opatrně a snažte se mířit spíše do vody než na keramické stěny.
Do čtvrt hodiny by se měl usazený tuk rozpustit a vzít s sebou i veškeré nečistoty. Poté stačí toaletu jen běžně spláchnout a budete mít uklizeno. A odteď se naučte dopřávat svému WC tuto očistnou kůru pravidelně, nejlépe jednou za měsíc.
Zdroj info: https://www.ctidoma.cz/hobby/2017-04-25-lesk-jako-blesk-jak-vycistit-usazeniny-vodniho-kamene-na-wc-30859
Náhledové foto: Pixabay
Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.