Proč ještě nemáte doma bidet
Historie zařízení, které známe pod jménem bidet, se začala psát začátkem 18. století v prostředí francouzské šlechty. Od té doby se bidet rozšířil do celého světa, v našich končinách se nikdy nestal standardem a setkáváme se s ním spíše v hotelích nebo vyloženě velkých a luxusních interiérech. Přesto ale používání bidetu znovu nabírá na popularitě a řada lidí začíná opět objevovat jeho pozitiva pro lidské zdraví i ekologii.
Proč bidet
Bidet umožní člověku provádět intimní hygienu tím nejšetrnějším možným způsobem. Voda na rozdíl od toaletního papíru nedráždí pokožku. Masáž vodou navíc citlivé tkáně intimních partií prokrvuje a zabraňuje např. vzniku hemeroidů, zvláště v případě, že je bidet vybaven speciálními masážními programy. Ženám navíc bidet pomáhá při překonávání obtíží jako jsou kvasinkové infekce nebo záněty močového měchýře.
V současné době je akcentována také ekologická funkce bidetů. Ty totiž snižují spotřebu toaletního papíru až o 90 %, což značně ulevuje přírodě, neboť pro jeho výrobu se kromě vody a dřeva používají i některé chemikálie neprospívající přírodě. Toaletní papír pak působí obtíže i při čištění odpadních vod.
Foto: Pixabay
Moderní bidety
Moderní bidety navíc již nemusí být těmi nepříjemnými, studenými keramickými konstrukcemi jako v minulosti. Samostatné bidety disponují dnes často pohodlnými sedátky, někdy dokonce vyhřívanými. Poměrně nepohodlné bývalo i ovládání umístěné „za zády“. To dnes již nahrazují snadno přístupné ovládací panely, díky kterým nemusí člověk kroutit ruku do nepřirozených pozic.
Další možností, kterou nabízí výrobci moderní koupelnové techniky, jsou tzv. přídavné bidety. V jejich případě je bidet umístěn přímo v toaletní míse a není tak nutné přesedat, což ocení především senioři, lidé s pohybovými potížemi či těhotné ženy. Přídavné bidety samozřejmě výrazně šetří v koupelně místo, je to tedy řešení, které se hodí i do menších koupelen.
Náhledové foto: Pixabay
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.