Příprava teplé vody: Pořízení stacionárního zásobníku se vyplatí
Teplou vodu potřebujeme jak v domácnosti, tak i ve firemním prostředí. Její ohřev lze řešit hned několika různými způsoby. Ať už vybíráte alternativu pro bytový dům, chatu nebo zmiňované průmyslové prostředí či rodinný domek, měli byste brát v potaz hned několik velmi důležitých aspektů. Důležité je třeba umístění konkrétního ohřívače, jeho konstrukce, charakter vytváření a předávání tepla či mnohá jiná kritéria. My se na ně podíváme podrobněji a nezapomeneme doporučit ani konkrétní stacionární zásobník.
Jaké jsou základní typy ohřívačů vody?
V první řadě se můžeme soustředit na kapacitu nádrže nástěnného nebo stacionárního zásobníku teplé vody. Tradičně se rozlišují malé a velké zásobníky. Standardně se kapacita ohřívače pohybuje mezi 50 až 200 litry. Počítat byste přitom měli s průměrnou spotřebou teplé vody okolo 50 litrů na osobu za den. Jinak je třeba dbát také na uložení, existují zásobníky:
- závěsné,
- ležaté,
- stacionární, tedy stojaté,
- pro průmyslové využití.
Zdroj obrázku: stiebel-eltron.cz
Konstrukce, materiál a technologie ohřevu vody
Moderní ohřívače vody se liší také provedením, použitým materiálem a tím, na jakém principu fungují. Hovořit můžeme o nepřímotopových zásobnících, které jsou označovány také jako akumulační nádrže. Voda je ohřívána horkou vodou, jež pochází z elektrického či plynového kotle. U kombinovaných ohřívačů je zdrojem ohřevu elektrická spirála. Co se týká konstrukce, volí se zásobníky průtokové pro ohřev menšího množství vody a akumulační, které ohřívají v delší době větší objem vody.
Sázka na kvalitu a tradici
Naším tipem jsou systémové zásobníky značky STIEBEL ELTRON. Nabízí optimální spolehlivé řešení bez ohledu na to, v jakém objektu budou sloužit. Disponují navíc spoustou důležitých funkcí, mezi něž patří jak ohřev vody, tak i vytápění nebo naopak chlazení.
Zdroj náhledového obrázku: stiebel-eltron.cz
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.