Postup rekonstrukce střech

Rekonstrukce střechy patří mezi nedílné součásti jak komplexní rekonstrukce staveb, tak i rekonstrukce domu částečné. V první řadě je třeba upozornit na to, že byste měli jako majitelé konkrétní nemovitosti nejprve dávat pozor na to, v jakém stavu se momentálně střecha jako taková nachází. Ideální je střechu z hlediska kvality každým rokem po zimě projít a podívat se na potenciální nedostatky, kterými se může vyznačovat. Jestliže je prasklých tašek většina a střecha už neslouží, bude nutná větší rekonstrukce.

Kompletní shození střechy a nové laťování

Pokud se vám nebude střecha zdát, pak je ideální vyměnit ji celou. Zůstat mohou pouze nosné trámy v případě, že nejsou napadeny dřevomorkou anebo jinými škůdci, kteří znehodnocují kvalitu dřeva. Mnohdy stačí při menším narušení trámů aplikovat pouze přípravky na vypuzení škůdců z trámů. Míra poškození se může poměrně diametrálně lišit. V každém případě je zapotřebí řešit laťování, a tak jak klasickými latěmi, tak i kontra latěmi.

Kvalitní difúzní fólie

Na kvalitní difúzní fóliie stoprocentně nešetřete a snažte se koupit tu co možná nejkvalitnější, která je na trhu k dispozici. Difúzní fólii je zapotřebí nanést ještě předtím, než dáte na střechu latě. Fólie představuje materiál, který nepropouští vlhkost, a tak se vyplatí do ní investovat. Mnohdy vše nezachrání při nekvalitní fólii ani sebelepší střešní krytina.

Výběr střešní krytiny

Střešní krytina je velmi důležitá a ideální bude dbát na to, abyste vybrali takovou střešní krytinu, kterou unesou samotné trámy. Mnohdy bohužel někteří majitelé nemovitostí vyberou do míst, kde byl původně lehký šindel, krytinu betonovou, jež je mnohem těžší a trámy ji nemusí unést. Budete-li postupovat opačně, pak bude střecha v pořádku a neměly by nastat žádné komplikace.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.