Podle čeho vybírat domovní zvonek

Každá návštěva se musí pochopitelně předem ohlásit předtím, než vstoupí do vašeho domu. Za tímto účelem byly ostatně vynalezeny domovní zvonky. Jejich výběr je dnes poměrně velký a vyznat se v tom, který zvonek je ideální, není často příliš jednoduché. Podívejme se tedy přesně na to, jaký zvonek je vhodné volit. Rozhodně je možné mluvit o celé řadě kritérií výběru, která vám následně ukážeme.

Elektrický či bezdrátový zvonek?

V první řadě je nezbytné se rozmyslet, jestli si pořídíte klasický drátový zvonek, který bude fungovat na elektrickou energii, tedy drátový zvonek, anebo zvonek bezdrátový. První varianta byla vždy na prvním místě, nicméně postupem času začaly klasické zvonky postupně vytlačovat zvonky bezdrátové. Největší výhodou zvonku zapojeného do elektřiny je fakt, že jeho venkovní ukotvení je skutečně pevné a zvonek funguje vždy. U bezdrátového zvonku se časem vybijí baterie. Tento zvonek má také určitý dosah. Venkovní část zvonku je často pouze nalepená a mohou jej tedy klidně vzít zloději.

Je nutný videozvonek?

V současnosti je moderní domovní zvonek vybavený videokamerou. Tento zvonek dokáže rozpoznat člověka, který se za plotem nachází a doma jeho tvář uvidíte na LCD displeji. Tento zvonek je skvělý v tom, že v případě existence takzvaného bzučáku, nemusíte jít fyzicky otevírat. Jestliže ale máte nízký plot, pak se můžete zrovna rozloučit s tím, že by bylo vidět na displeji něco jiného než pouze krk konkrétního člověka. Videozvonek musí být umístěn v předem dané výši!

Rozhoduje cena!

Při koupi domovního zvonku logicky hraje hlavní úlohu cena. Kvalitnější videozvonky je možné koupit od 3000 korun nahoru. Klasický elektrický zvonek s bzučákem lze sehnat již okolo 1500 korun. Pokud budete volit bezdrátový zvonek, tak ten je možné koupit v alespoň trochu dobré kvalitě za 250 korun.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.