Pěstování rebarbory není složité

rebarbora

Kyselou chuť rebarbory zná jistě každý z vás už od dětství. Rebarborový koláč, který rozezní všechny tóny chuťových pohárků patří neodmyslitelně k letním měsícům. Reveň je možné vypěstovat i u vás doma. Koláč si tak můžete zpracovat od úplného základu. Jak na to?

Rebarbora v nádobě i na zahradě

Rebarboru můžete pěstovat v obyčejné nádobě, stejně tak i na vaší zahradě. Škůdců se bát rozhodně nemusíte, reveň škůdcům prostě a jednoduše nechutná. S výsadbou začněte nejlépe v březnu nebo dubnu. Na ranní mrazíky se ohlížet příliš nemusíte, tato rostlina něco vydrží, je totiž mrazuvzdorná. Doma, nebo i na vašem na balkóně vyberte nejlépe polostinné místo.

rebarbora

Foto: Pixabay

Půdou bohatou na živiny a vápník rozhodně nešetřete. Nejlépe vyberte tu, která je středně těžká a hlinitá. Pozor dávejte na plevel i na přemokření. S kořínky rostlin to nijak nepřehánějte, příliš je nezalévejte a sazenice sázejte alespoň na vzdálenost jednoho metru.

Kdy sklízet

Rebarboru je možné sklízet již před prázdninami. Řapíky musí být dostatečně silné, toho dosáhnou zpravidla až druhou, nebo třetí sezónu. proto s bohatou úrodou ihned nepočítejte.

Řapíky při sklizni neodřezávejte, zbytečně by jen zahnívaly. Řapík pěkně uchopte a mírným otáčením vpravo i vlevo ho postupně udolejte, krátkým škubnutím ho pak vyjměte z půdy ven. Pozor při tom dejte na vytékající karmínovou šťávu, kterou nelze z oblečení vyprat. Rebarboru konzumujte jen tehdy, pokud jí tepelně dobře zpracujete.

Nezapomeňte, že rebarbora není vhodná pro děti ani ty, co trpí ledvinovými či močovými kameny. Obsah kyseliny šťavelové se zvyšuje spolu s velikostí jednotlivých řapíků. Zvažte proto množství i míru konzumace po tepelné úpravě.

Zdroje informací: https://www.chatar-chalupar.cz/reven-cili-rebarbora/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.