Pásma a metry je třeba vybrat kvalitní
V každé domácnosti je zapotřebí kvalitních pomůcek určených pro různé činnosti. Asi největší klasikou mezi těmito pomůckami jsou ty, které fungují univerzálně a jsou nezbytné při mnohých činnostech. Typické jsou v tomto ohledu především měřicí přístroje. Ostatně nejčastěji se jak v domácnostech, tak i na stavbě využívají klasické metry a pásma. Jestliže si metr anebo pásmo vybíráte, měli byste dbát na několik základních aspektů.
Typ metru
Základním aspektem pro výběr je pochopitelně typ metru. Je vcelku jasné, že při stepních činnostech nebudete využívat krejčovský metr, nicméně i tak existuje celá řada různých metrů, které mohou být více či méně výhodné. Asi největší klasikou je svinovací metr. Ten je možné koupit od nějakých 50 korun kdekoli ve stavebninách anebo obchodech s domácím sortimentem. To samé platí fakticky i o pásmu. Volit je dnes možné i laserový metr. Ten dokáže doslova divy a vystačí si s ním i jeden člověk. Manuální metr či pásmo je nutné přidržovat.
Délka metru
Hodně důležitým aspektem je především délka konkrétního metru. Ta se u klasických svinovacích metrů pohybuje okolo 5 metrů. Koupit je možné ale také metry o délce 2,5 metru, které ale nejsou ideální v případě, že potřebujete měřit delší vzdálenosti. Pásmo berte o minimální délce 50 metrů, jelikož s ním budete vyměřovat opravdu velké vzdálenosti.
Další aspekty výběru metru a pásma
Při výběru metru je také velmi důležité to, aby byl opravdu kvalitní. Některé především polské metry jsou hodně ohebné a za chvíli přestanou držet tvar. Zaseknout se může i navinování, což je pro některé metry konečná. U pásma si dejte pozor na to, aby bylo možné je rozmontovat v případě potíží. U slisovaného pásma se dovnitř nedostanete a můžete jej při poničení vyhodit, což je logicky špatné.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.