Odtokový kanálek v technické místnosti nesmí chybět
Najděte místo pro odtokový kanálek
Rozhodnete-li se pro odtokový kanálek, určitě jej umístěte do středu místnosti anebo tam, kde je uděláte sklon. Dojde-li k úniku vody z pračky anebo odněkud odjinud, pak si najde svou cestu právě do kanálku a bude všechno v pořádku. Kanálek může fungovat i jako místo odtoku pračky, nicméně pro ten je ideálnější zabudovat přímo do zdi odtokový kanál, který povede do odpadu.
Z čeho se skládá odtokový kanálek
Zdroj obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána
Klasický odtokový kanálek je složen z několika součástí. Tou první je pochopitelně nástavec na samotnou odpadovou trubku. Na nástavci je potom speciální plastový odtok, který je koncipovaný takovým způsobem, aby v něm zůstávala dlouho stát voda. Na závěr je umístěna kovová mřížka, která pomáhá vyrovnávat výšku kanálku a okolní podlahy. V dlažbě je třeba udělat přesný otvor, aby do ní kanálek přesně padl dle potřeb.
Kdy odtokový kanál zapáchá
Pokud se vám stane, že odtokový kanál zapáchá, určitě do něj nalijte vodu. Při vyschnutí je zapáchání odtokového kanálku jakousi klasikou, kterou nelze nijak ovlivnit. Ideální je prostě v určitých minimálně týdenních intervalech do kanálku nalévat vodu. V případě ucpání kanálku je ideální jej odecpat za pomocí péra anebo chemickým způsobem, kdy se do něj naleje louh či kyselina, jež je schopna odpadní tuhé látky rozpustit.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.