O pohodě v obývacím pokoji často rozhodují nenápadné drobnosti

Někdy se v místnosti necítíme dobře a často ani netušíme proč. Pojďme se teď na celou problematiku podívat z pohledu tradičního čínského umění feng-shui. Možná i vy objevíte něco, co můžete ve svém běžném životě využít. Psychika je totiž leckdy pěkná potvora.

Kam s fotografiemi zesnulých členů rodiny?

Leckdy je obývací pokoj takovou malou výstavní galerií. Rádi si připomínáme ty, kteří tu už nejsou. Ale rozhodně by nemělo jít o to první, na co náš zrak padne při vstupu do místnosti. Nenápadný osten smutku se totiž podepíše na celkovém prvním dojmu a není divu, že se potom v místnosti cítíte tak trochu sklesle a neurčitě nepohodlně.

A přímo naproti vchodu nepatří ani zrcadlo. To prý odráží pozitivní energii pryč z místnosti. A to je opravdu škoda.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Barvy a světlo

Další dva důležité aspekty. Ne vždy disponujeme velkým oknem, obráceným na jih nebo východ. O to víc je třeba nebránit pronikajícímu světlu žádnými prostředky. Záclony? Velké květiny? Parapet pokrytý dekoracemi? Zbavte se jich, pokud kvůli nim skoro nevidíte slunce.

Stejně důležité jsou i barvy. Obývacími pokoji by měly dominovat zejména tyto:

  • krémová
  • hnědá
  • bílá
  • žlutá
  • oranžová

Podle feng-shui podporují harmonii, proudění energie a komunikaci a společně pak dávají vzniknout přívětivé přátelské atmosféře. A to je v prostoru, jež slouží pro setkání přátel a příbuzných. Rozhodně třeba.

Pozor na květiny, některé mohou uškodit

Všeobecně platí, že pozitivní energii přivádí do prostoru zejména rostliny s kulatými listy. Jejich opakem jsou pak kaktusy a palmy. Chcete-li opravdu přátelskou květinu, pak to bude azalka, která dokáže vyvážit i přítomnost výše zmíněných. Pozor ovšem na květiny sušené, ty do prostoru naopak vyzařují negativní energii. Ze stejného důvodu nepatří ani do ložnice nebo do vstupní místnosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.