O nájmy je rekordní zájem. Na co si dát při jejich hledání pozor
Předražené hypotéky přestávají být v poslední době už tolik žádané a o nájemní bydlení mají lidé extrémní zájem. Výjimkou nejsou ani mladí lidé, tedy studenti, kteří se díky nájemnímu bydlení chtějí stavět na svoje vlastní nohy.
Zájem o nájmy je rekordní
Na jeden byt v Brně tak dnes připadá více než 40 zájemců, v Praze pak až kolem 70. Není divu, že sehnat dobrý podnájem může být nad lidské síly. Ostražitost a respekt z pronájmu bytu jde většinou v tu chvíli stranou. Na co je třeba dát si při výběru velký pozor?
Foto: Pixabay
Osobní schůzka je nevyhnutelná
Pokud chcete bydlet co nejrychleji, nesnažte se lapnout hned, co uvidíte. Pokud je uvedená cena za byt příliš nízká, a ještě je inzerát napsaný takovou formou, že není obsah příliš srozumitelný, měli byste si na něj dát pozor. Falešní pronajímatelé požadují finance často ještě předtím, než vám svoje bydlení ukážou. Vymáhat z lidí peníze jim nečiní zpravidla žádný problém. Dejte pozor ať na první inzerát nenaletíte. Mohli byste toho později dost litovat.
Na sociální sítě nespoléhejte
Facebook ani jiné sociální sítě vám záruku bydlení nedají. Pátrejte raději bezpečně na prověřených portálech, kde vám ušijí bydlení přímo na míru. I mezi nimi najdete takové, kde nemusíte navíc platit ani žádnou provizi.
Vzorové smlouvy jen od profíků
Řada majitelů pronajímá své byty tzv. na černo. V řadě případů po vás budou chtít, abyste byli co nejméně nápadní, nedávali na zvonky své jméno ani vaše nové bydliště neuváděli na jakýchkoliv oficiálních dokumentech. Smlouva s takovým majitelem bývá prakticky bezcenná. Pokud se vydáte touto cestou, míříte rovnou k problémům. Pokud již podepisujete smlouvu napřímo s majitelem, nikdy nepoužívejte vzory stažené volně z internetu a vždy si nechte smlouvu zkontrolovat od profesionála.
Zdroje informací: https://www.mesec.cz/aktuality/na-co-dat-pozor-pri-hledani-najmu/
Náhledové foto: Pixabay
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.