Nezvaní psi dokáží na vaší zahradě škodit. Lze je ale odpudit!

Toulavý pes

Nejeden zahrádkář již zažil, že mu na zahradu zavítal cizí pes a způsobil tam paseku. Rozryté záhony, rozkousaný zahradní nábytek, zničený plot a mnoho dalšího se může stát nemilým překvapením po příchodu na zahradu. Jak ale psům zabránit, aby na vaši zahradu chodili?

Zbavte se lákadel

Toulavých psů je stále více a jejich instinkty je nutí hledat potravu na všech dostupných místech. Hladový pes ucítí i ten sebemenší závan potravy a pak pro ni udělá téměř cokoliv. Nejčastější chybou, kterou zahrádkáři dělají je, že nechávají zbytky jídel přes noc na zahradě s tím, že to ráno uklidí. Pak ale stačí díra v plotu nebo místo, kudy se pes může podhrabat a na problém je zaděláno.

Psi jsou chytří a vědí, že pokud se někde objevila potrava, je dost možné, že se tam objeví znovu. Proto se s největší pravděpodobností bude vracet a bude drancovat, co najde, jen aby se dostal k nějaké potravě. Co tedy udělat jako první? Zbavte se všeho, co by psy mohlo lákat. Nenechávejte potraviny přes noc venku, po grilování či večerním sedánku vše poctivě ukliďte. Můžete si tak ušetřit další problém.

Dalším potřebným krokem je zjistit, kudy se pes na zahradu dostal. V plotu bude zřejmě někde skulinka nebo prostor na podhrabání. Pečlivě projděte celou délku plotu a vytipujte místa, která by mohla být pro psa snadno dostupná. Ta pak pořádně zadělejte. Pokud je to díra, hodí se ji znova vyplést. Díru pod plotem by pak zas bylo nejlepší zabetonovat.

Toulavý pesFoto: Pixabay

Jednoduché řešení v podobě plašiče

Ne každému se chce ale zdlouhavě hledat vady v plotu a opravovat je. Některé zahrady ani plot mít nemusí a kvůli nezvanému psovi ho ani stavět nechtějí. Existuje ale jednodušší řešení. Stejně jako jiná zvířata, i psi se dají plašit. Na trhu existují ultrazvukové plašiče psůultrazvukové plašiče psů, které fungují na principu vysílání vysokých tónů, které psům vadí. Plašič zároveň pravidelně mění výšku tónu, aby zabezpečil, že si pes na zvuk nezvykne.

Plašič je i jednoduchým řešenímPlašič je i jednoduchým řešením, co se instalace týče. Stačí ho umístit například po pergolu a nasměrovat do prostoru, kde se pes nejčastěji vyskytuje. Pak už jen stačí plašič zapojit do elektrické sítě nebo do něj vložit baterie. Když zvolíte napájení z elektrické sítě, nemusíte řešit ani to, že by vám baterie došly, prostě plašíte, dokud plašič nevypojíte. Je vhodné ale mít plašič preventivně zapojený, vyvarujete se tak tomu, že by se pes na vaši zahradu vrátil.

Pozor na domácí mazlíčky

Plašič je nastavený na plašení psů, a to ale bohužel jakýchkoliv. Pokud tedy máte psa jako domácího mazlíčka, není vhodné si plašič pořizovat. Nebo minimálně by váš pejsek neměl chodit do míst, kde je plašič spuštěný. Než půjdete na zahradu se svým domácím mazlíčkem, plašič vypněte. Toulavý pes se k vám bude vkrádat hlavně večer, takže hlavně na noc nezapomeňte plašič znovu zapnout.

Toulaví psi jdou hlavně po potravě, a to hlava nehlava. Chraňte svou zahradu včas, než vám tam pes způsobí škody!

Zdroje info: vyplasto.cz, super.cz

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.