Nejvhodnější barva na kov
Uvažujete o tom, že natřete již zašle kovové plochy? Pokud ano, měli byste dokonale dbát na výběr barvy anebo laku, který na tuto činnost použijete. Mnohdy si lidé říkají, že stačí koupit pouze nejlevnější barvu, která je na trhu k dispozici. Po čase se ale pochopitelně ukáže, že ušetřené peníze nemusí být všechno. Nekvalitní lak se totiž po nějakém čase začne odlupovat a vy můžete začít s natíráním znovu. Podívejme se tedy, jaké barvy jsou na kov ideální a jaká pravidla je třeba dodržovat.
Obecné zásady při natírání kovových předmětů
Barvy na kov jsou určené jak na starší kovové, tak i na nové kovové povrchy. Pokud se rozhodnete pro nanášení barev na nové povrchy z kovu, pak bude vhodné, když je nejprve zbavíte veškerých mastných fleků a nečistot. Barva by v opačném případě nemusela dostatečně chytat a vše by přišlo vniveč. Pak již můžete volit konkrétní barvy. Výborné jsou zejména barvy 2 v 1. Jejich obsahem je totiž jak základní barva na kov, tak i barva krycí. Budete tak mít jedním nátěrem vyřešen podklad i svrchní vrstvu. Cenově již nevyjde nijak výrazně draho. Je vhodné ji ale také nanést ve dvou vrstvách, přičemž druhou aplikujeme až po dokonalém proschnutí první.
Pozinek, měď a hliník vyžadují specifické barvy
Jestliže je podkladem pozinek, měli byste volit speciální barvy na kov, a to zejména podle jeho stáří. Pokud se podíváte na pozinkový materiál, tak je do jisté míry vždy zoxidovaný. Podle toho je třeba volit i barvu. Speciální nátěrový postup vyžadují v každém případě i měděné a hliníkové komponenty. Lak na hliník a barva na měď ovšem existují a není problém je sehnat.
Koroze si vyžaduje pozornost
Dát pozor byste si měli dát i na korozi. Pokud se objeví, bude nutné ji odstranit. Pak až teprve můžete začít s nátěrem. Existuje ale i antikorozní barva na kov, určená přímo na zkorodované plochy. Ta je ale poněkud dražší.
Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.