Nahraďte kuchyňskou houbičku přírodní lufou. Je levnější a ekologičtější
Kuchyňská houbička je nezbytným pomocníkem téměř v každé domácnosti. Pokud se ovšem chcete vyvarovat nepříjemnému zápachu, který se z nich line, musíte je často vyměňovat. A není to jen zápach, který houbičky po určité době vydávají, ale jsou tak i zdrojem nežádoucích bakterií. Jestliže vás už nebaví houbičky neustále vyměňovat, což není šetrné ani k životnímu prostředí, v tomto článku vám nabídneme přírodní alternativu, která vydrží mnohem déle.
Nevýhody kuchyňské houbičky
Klasické kuchyňské houbičky se velmi rychle opotřebovávají a jejich výroba není úplně šetrná k životnímu prostředí. Vyrábějí se totiž z umělých syntetických materiálů. Navíc jsou zdrojem nečistot a bakterií. Proto je musíme velmi často vyměňovat, a tak je každá domácnost spotřebuje doslova „mraky“.
Foto: Pixabay
Vyměňte klasickou houbičku za přírodní lufu
Je pro vás tento pojem novinkou? Pojďme se podívat, co to lufa vlastně je. Jedná se o rostlinu z čeledi tykvovitých. Pochází sice z tropických oblastí, ale v současné době se již pěstuje po celém světě. Plody této rostliny se po usušení používají právě jako přírodní houba. Její výhodou je to, že je stoprocentně ekologická, protože je naprosto biologicky rozložitelná. Lufa je mnohem odolnější než obyčejná houbička a můžete ji používat klidně několik měsíců, aniž by zapáchala nebo absorbovala bakterie. Jelikož se jedná o čistě přírodní produkt, neuvolňuje do vzduchu žádné chemické plastové látky. Lufa je zcela šetrná ke kuchyňským povrchům a nádobí, a tak na nich nezanechává žádné škrábance. Nemusíte ji používat jen na nádobí, ale využijete ji klidně na omývání ovoce nebo dokonce k hygieně těla. Kolují zmínky, že takto ji používala už Kleopatra ve starověkém Egyptě.
Jak lufu používat?
Před prvním použitím je nutné tuto přírodní houbu namočit do teplé vody, a tím pěkně změkne a nabobtná. Pokud ji budete používat na mytí nádobí, naneste na ni trochu saponátu. Po použití ji důkladně opláchněte a nechte vyschnout na vzduchu. Občas ji také můžete vyprat v pračce, a pokud budete mít pocit, že je již nepoužitelná, nebojte se ji vyhodit do kompostéru nebo bioodpadu. Věřte ale, že to nebude dřív, než za několik měsíců.
Zdroje info: www.ireceptar.cz, www.greenstore.cz
Náhledové foto: Pixabay