Na co pozor u zařizování dětského pokoje
Pokud se ve vašem bytě nebo domě schyluje k zařizování dětského pokoje, určitě nepůjde o nic jednoduchého. V posledních letech se čím dál více řeší zařízení tohoto pokoje. To znamená výběr nábytku, doplňků a podobně. Pojďme se tedy podívat, na co si dát při zařizování pokoje pro naše ratolesti pozor.
Umístěte správně pracovní místa!
Základem je rozložení celého pokoje, hlavně tedy nábytku. A to i vzhledem k poloze oknům. Asi úplně fundamentální je umístění pracovního prostoru k oknu. Dítě musí mít totiž k práci denní světlo. Postel je také důležitá. Většinou se navrhuje již v dospělé velikosti, aby se po čase nemusela opět měnit. Její poloha není nikterak přesně daná, avšak určitě dbejte na to, aby dítě nespalo zády ke dveřím. Je to nepřirozené. Dále nesmí chybět úložný prostor. Ať již na učení, hračky nebo oblečení. Pokud bojujete s nedostatkem místa, můžete využít postele s úložným prostorem. Poté by měla zůstat ještě jedna zóna. Zóna na hraní, tak důležitá právě pro děti.
Co na podlahu?
Pokud se trápíte nad zvolením té správné pokrývky podlahy, můžete zkusit třeba marmoleum. O co jde? Jde o přírodní pokrývku, která se podobá linoleu. Mezi velké přednosti, tohoto přírodního materiálu je antibakteriální povrch nebo velmi dlouhá životnost. Pokud zvolíte třeba dřevěné nebo laminátové podlahy, určitě se nebojte Doplnit podlahu o kusové koberce.
S barvami opatrně
Jasně, dětský pokoj svádí k vymýšlení různých barevných kombinací. Ale i při zařizování takového pokoje to nesmíme přehnat. I zde platí, že méně je někdy více. Musíme si také uvědomit, že při „provozu“ bude pokoj dosti barevný. Hračky oblečení knížky, to vše bude různobarevné. Důležité je tedy interiér sám o sobě nepřekombinovat. Velké plochy by měli být spíše neutrálních barev. Tapeta nebo malba se může pak trochu více „odvázat“.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.