Může sušička nahradit žehlení? Ano, je tady několik ale
Dnes se zblízka podíváme na jeden zajímavý spotřebič. Půjde o sušičku na prádlo. Pokud jste se s tímto přístrojem ještě osobně nesetkali, pomůžeme vám jej představit. Pojďme se tedy podívat na jeho plusy i mínusy.
Mnoho programů
Samozřejmě, že u sušiček, stejně jako třeba u praček, existuje mnoho klasických programů. Jemné prádlo, bavlna a podobně. Byla by však škoda skončit jen u nic. Dnešní sušičky od mnoha výrobců nabízejí nepřeberné množství takových programů. Tak například dle materiálu na vlnu, bavlnu nebo umělá vlákna a hedvábí. Programy jsou ale i například na přikrývky, ručníky či prádlo z fitness materiálů. Pokud opravdu přemýšlíte nad zakoupením sušičky, dobré je vybrat takovou, která zároveň umožňuje i sušení tepelným čerpadlem při nižších teplotách. To využijete například u džínsů, které se při vyšších teplotách opotřebovávají a sráží.
Nesnášíte žehlení?
I s tímto problémem vám můžou sušičky pomoci. Vězte, že pokud dáte do bubnu trochu méně oblečení, než na kolik je stavěný, můžete oželet i žehlení a prádlo bude ve výsledku nepokrčené. Potřebují však více volného prostoru při sušení. U někoho je i toto důležitý faktor hovořící pro zakoupení sušičky.
Bundy nebo polštáře
Sušičky na prádlo si však poradí i s jinými věcmi. Například takové bundy nebo polštáře, které se někdy hůře perou i suší. U polštářů však pozor. Při sušení běžným režimem by mohl polštář přijít o své typické načechrání. Proto je důležité, abyste do sušičky se samotným prádlem vložili i speciální míčky nebo třeba tenisáky. Někdy dostanete tyto pomůcky přímo k zakoupené sušičce. Pro péřové bundy pak použijte program pro peří. Pokud daná sušička takový program nemá, zkuste i jemné prádlo, mělo by to fungovat stejně. V čistírně se dává za bundy i 350 Kč, a tak se v tomto ohledu zakoupení sušičky vyplatí.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.