Klasický přímotop, nebo raději infrazářič do koupelny
Rozdíl mezi přímotopy a infrazářiči do koupelny se často řeší v mnohých internetových diskuzích a také v odborných časopisech. Nelze se tomu nijak výrazně podivovat, protože právě topení je třeba řešit, a to často v co nejrychlejším časovém intervalu. Mnohé koupelny patří mezi místa, kde je prostě přirozeně chladněji, a tak se při koupání vyplatí vsadit na nějaké to přitopení. Například před zimou, kdy se v rodinném domku ještě naplno netopí, jsou topidla zapotřebí.
Infrazářiče pro krátkodobé intenzivnější vytápění
Jestliže se rozhodnete pro infrazářiče, měli byste brát v potaz, že byste je měli do místnosti dát na delší dobu. Rozhodně se nejedná o zařízení, která by měla během několika málo vteřin ohřát kompletně vzduch v místnosti. Infrazářiče se dokážou díky trubici dostat na teplotu mezi 500 až 2200 stupni Celsia, a to během několika málo okamžiků. Jedná se o krátkovlnné teplo, které se do lidského těla dostává mnohem rychleji, než jakékoli jiné. Jinak je možné také sáhnout po energeticky poněkud náročnějších infra panelech.
Klasické přímotopy
Standardní elektrické přímotopy lze sehnat v mnohem levnějších cenových relacích. Počítat byste ale měli s tím, že vám budou extrémně rychle hýbat s hodinami. Spotřeba elektřiny se zvedne na maximum. Klasický elektrický přímotop s foukáním horkého vzduchu dokáže navodit pocit tepla prakticky ihned. Záleží pouze na vás, jakou variantu tohoto přístroje si zvolíte. Možností je pochopitelně hned několik.
Umístění topidla
Vyvarujte se toho, že jakékoli topidlo umístíte v blízkosti různých zařizovacích předmětů. Došlo by tak pouze k ohřívání těchto věcí a k ničemu jinému. Není od věci využít možnosti zavěšení topidla na zeď, případně na strop. Teplo jde dolů až k nohám a v místnosti bude velmi příjemně.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.