Když v myčce zůstává voda…
Jde asi o nejčastější problém, který vás v souvislosti s tímto spotřebičem může postihnout. Na první pohled nepoznáte, v jaké fázi se mycí program zadrhl a ono to vlastně ani není důležité. Důležitější je způsob, jak tento problém vyřešit.
Obyčejným restartem si nepomůžete. Ano, stačí sice podržet spínací tlačítko po dobu několika vteřin, ale pokud je problém s odtékáním vody, nevyřeší se nic. Tohle si nechte až pro případ, že se vám podaří vyčistit zanesené hadice nebo čerpadlo. Ušetříte si tak pracnou manipulaci s mopem a kýblem na špinavou vodu.
Bez sundání bočního nebo zadního krytu to nepůjde
Možná se budete muset poohlédnout po návodu, abyste zjistili, jak na to. Vaším cílem je dostat se k odtokové nebo přívodní hadici (pokud totiž myčka vodu nenapouští, jde prakticky o ten samý problém s týmiž způsoby řešení).
Jakmile se vám to povede, zkontrolujte průchodnost hadic. Odšroubujte je a profoukněte nebo třeba protáhněte úzkou štětkou. Nejspíš tu najdete zaschlé zbytky jídla. Nezapomeňte při čištění ani na filtr a pokud možno i na čerpadlo (ne všechny typy myček vám ovšem umožní se k němu dostat).
Když je problém někde jinde
Potíž může být také v tom, že je odtoková hadice ohnutá pod příliš velkým úhlem. Někdy ji stačí jen narovnat je po problému. Pozor také na její přiskřípnutí třeba při stěhování. Pokud vás myčka začal zlobit po přestavbě kuchyně, dost možná se nevábnému čištění hadic jednoduše vyhnete.
Příliš malý tlak ve vodovodním řadu
V neposlední řadě si také zkontrolujte, zda není vaše vodovodní síť postižená havárií. Někdy totiž myčka nenapouští vodu i kvůli malému tlaku v soustavě. Marně byste si tak lámali hlavu s problémem, který vlastně vznikl někde úplně jinde.
Pokud myčka naopak vodu „jen“ neohřívá, bude problém v topném tělese nebo relé. To už se však zpravidla neobejde bez návštěvy odborníka.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.