Kde se hodí stavba srubu
Stavba srubu je dnes velmi oblíbenou činností. Tato stavba totiž vypadá moc hezky a funkčně srub absolutně nezaostává za klasickou stavbou rodinného domu. Rozhodně není od věci pozastavit se na d vhodností umístění srubu v konkrétních lokalitách. V určitých místech vypadá srub rozhodně skvěle, nicméně v některých lokalitách se tato stavba vůbec nehodí a je lepší na ni zapomenout, a to se vším všudy. Buďme tedy konkrétnější a podívejme se na stavbu srubu v konkrétních lokalitách. Uvidíme tak, kde se srub určitě hodí a kde nikoliv!
Stavba roubenky ideálně u lesa
Nejoptimálnější místo pro stavu roubenky je určitě u lesa. Tady se ostatně staví i mnohé stavby charakteristické spíše jako chaty či chalupy. Roubenka je logicky vyrobena z ryze přírodního materiálu, který by se měl nacházet také v přírodě. Vlastnosti dřeva navíc předurčují roubenky právě do tohoto ideálního prostředí. Tepelně izolační vlastnosti jsou u roubené stavby vynikající, jelikož dřevo dokáže natáhnout teplo a určitou dobu jej efektivně podržet. I ve vysokohorských oblastech tak dřevostavba vydrží dlouhou dobu a je v ní příjemně. Ostatně roubenky jsou často přímo nízkoenergetické stavby.
Roubenka v zástavbě
Úloha roubenky může spočívat i v tom, že umí dotvářet ráz konkrétní krajiny. Moc hezky vypadají roubené stavby třeba na kopečcích, a to i v blízkosti sebe. Určitě není nikde psané, že by roubenky musely nutně stát samostatně. Mnohdy vypadají i vedle sebe naprosto fantasticky a lze se na ně z hlediska jejich celkového vzhledu spolehnout.
Kde roubenka nepatří?
Roubené stavby se do určitých míst zcela jistě nehodí. Bohužel se u nás najdou i architektonicky nemocní lidé, kteří si dokážou postavit roubenku klidně i v klasické vesnické zástavbě. Nejhorší je na tom fakt, že cit pro ráz zástavby pak nemají ani lidé na stavebním úřadu, což je pochopitelně také špatně.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.