K čemu je dobrá hřebíčková tinktura
Hřebíček je již od pradávna považován za všelék a není divu, že na něj vsázely již naše prababičky. Jeho využití tak patří k těm receptům, které jsou časem dokonale prověřené, a které můžeme bez problémů využít i my dnes. K čemu konkrétně je tedy hřebíček dobrý?
Zkuste hřebíček rozkousat
Díky svým blahodárným účinkům, které lze využít především v oblasti dentálních potíží, uleví hřebíček ve své původní formě kdejakému bolavému zubu. A není ani potřeba jej nikterak upravovat. Postačí jej požvýkat v ústech. Jeho chuť je velice aromatická, přechází od zpočátku nasládlé chuti spíše v chuť hořkou. Nejen, že vám žvýkání hřebíčku uleví od bolesti, ale navíc osvěží i váš dech.
Působení hřebíčku je tedy ale nejen lokálně anestetické, působí totiž i jako prevence před množením škodlivých bakterií v ústech. Z hřebíčku lze připravit i domácí tinkturu, která také uleví od akutní bolesti zubu.
Foto: Pixabay
Hřebíčková tinktura
Postačí vzít do hrsti čerstvé hřebíčky a zalít je lihem. Půl litru silného, několika procentního lihu namočte na dobu dvou týdnů do plně uzavíratelné nádoby, kterou nechte stát v temnu. Smotek vaty na štětičce potom v tinktuře namočte a aplikujte přímo na postižené místo. Až bolest přejde a uleví se vám, můžete si na výplach úst připravit ještě ústní vodu, kterou vyrobíte přímo z tinktury, kterou jste si již připravili.
Pouhým naředěním tinktury totiž získáte ústní vodu. Postačí vám k tomu jedna polévková lžíce silné tinktury, kterou smícháte se 100 ml vody. Připravenou ústní vodu nalijte do nádoby s rozprašovačem. Díky ústní vodě a jejímu používání potom získáte nejen zdravé dásně, ale napomůžete si i v oblasti prevence parodontálních změn.
Zdroje informací: https://primanapady.cz/clanek-298674-tato-tinktura-ulevi-od-bolesti-a-osvezi-dech-jeji-vyroba-je-jednoducha
https://www.exherbis.cz/blog/hrebickova-tinktura
Náhledové foto: Pixabay
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.