Jak zjistíte informace o kvalitě vaší vody? Který filtr patří v současné době k tomu nejlepšímu na trhu?
Každý, kdo chce konzumovat kohoutkovou vodu, by měl být schopen najít si informace o její kvalitě a zejména zdroji. Jestliže používáte k pití a vaření vodu z vodovodního řádu, můžete být klidní, její úprava obvykle podléhá velice přísným hygienickým opatřením a kontrolám.
Kde lze zjistit jak kvalitní je vaše pitná voda?
Svoje dotazy na kvalitu vaší pitné vody můžete směrovat na místní hygienickou stanici nebo si je jednoduše zjistit na webu Státního zdravotnického ústavu, kde jsou pravidelně aktualizovány. Vyhlášku týkající se nastavení kvality pitné vody má zase v gesci ministerstvo zemědělství. Prakticky lze konstatovat, že kterýkoliv z těchto orgánů by měl být schopen vám poskytnout relevantní informace nebo vás odkázat dále.
Pití filtrované kohoutkové vody je sázkou na jistotu
Jestliže se vám složení vaší pitné vody nebude zdát úplně ideální nebo budete jednoduše chtít mít jistotu, že to, co si vkládáte do úst, opravdu neobsahuje nic, co by vašemu organismu mohlo ublížit, pořiďte si na filtraci vody kvalitní filtrační konvici nebo přímý filtrační systém. O kvalitní vodu mimo domov se vám postarají mobilní filtrační láhve, které jsou svými rozměry a hmotností přímo určeny pro časté přenášení. Prázdné váží totiž pouhých 33 gramů a jejich objem je 0,6 l.
Který druh filtrace vody je nejúčinnější?
Na současném trhu naleznete celou řadu více či méně účinných a zdraví prospěšných filtračních systémů. Vybírat můžete z filtrů uhlíkových, iontových či reverzní osmózy, o které je navíc známo, že ochuzuje vodu o některé pro tělo důležité prvky. K tomu nejlepšímu, co lze aktuálně sehnat patří bezesporu filtry na bázi aktivního uhlíku. Ty se postarají nejen o šetrný způsob filtrace odstraňující z vody nežádoucí příměsi jako například sloučeniny chlóru, zákal či různé škodlivé organické látky, ale ponechá v ní navíc látky tělu prospěšné, mezi něž patří zejména některé minerály jako například vápník, hořčík, fluoridy a podobně. Filtr z aktivního uhlíku je navíc nejrozšířenějším typem vodních filtrů, proto jej lze poměrně snadno sehnat i na našem trhu. Při jeho používání však nezapomeňte na jeho pravidelnou výměnu, protože právě tento typ filtru s časem zanáší. Ideální je ve filtračních konvicích měnit filtrační patrony alespoň každé 2 měsíce.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.