Jak zbavit myčku zápachu i vodního kamene?
Myčka nádobí se v posledních letech stala nepostradatelným vybavením nejedné domácnosti. Šetří náš čas i úsilí, protože špinavé nádobí hravě umyje za nás. Na co ale mnoho lidí zapomíná, je její pravidelná údržba. Myčka sice udrží vaše nádobí čisté, ale vy jste ti, kdo musí udržet čistou myčku.
Z myčky se line nevábný odér. Co s tím?
Už se vám někdy stalo, že jste otevřeli myčku na nádobí a do nosu vás udeřil nevábný zápach? Příčin může být vícero a jednou z nich je zanesený filtr. Filtr je jemné sítko zapuštěné do dna myčky, jehož úkolem je zachytit nečistoty, které by se jinak dostaly do odpadu a mohly by zde napáchat paseku. Pokud myčka nevoní, zkuste jako první vyčistit filtr.
Dobře uděláte, když celý filtr vyjmete z myčky, napustíte třeba do dřezu horkou vodu a přidáte do ní několik kapek jaru na nádobí. Filtr poté rozeberte a všechny jeho části nechte namočené ve vodě alespoň 15 minut. Poté ručně umyjte, zbavte filtr nečistot, složte a vložte zpátky do myčky. Filtr čistěte pravidelně, ideálně co každé dva týdny.
Foto: Pixabay
Když myčku trápí vodní kámen
Tvrdá voda je nešvarem mnoha domácností a vy o tom možná víte své. Nejenže zanechává skvrny na nádobí, ale zároveň může vytvořit vodní kámen. A vodní kámen je pěkný prevít. Nejraději se usazuje v potrubí, které může po nějaké době kompletně ucpat. A to je problém.
Proti vodnímu kameni se dá bojovat s pomocí čisticích prostředků. Ty v sobě obsahují látky k likvidaci vodního kamene. Nezapomínejte používat sůl do myčky, která se sype do k tomu určené speciální nádržky nacházející se na dně spotřebiče.
Snadná pomoc za pár korun
Účinným pomocníkem, kterého má většina z nás doma a kterého pořídíte jen za pár korun, je ocet. Když nemáte po ruce speciální čistič, ocet ho hravě nahradí. Stačí ho nalít do myčky a zapnout na cyklus s nejvyšší teplotou.
Zdroj: https://www.drogerie.cz/clanky/jak-vycistit-mycku-na-nadobi/
Náhledové foto: Pixabay
Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.