Jak vyčistit kočičí moč
Tento problém důvěrně zná každý, kdo se alespoň čas od času musí potýkat s následky nehody jeho domácího mazlíčka. U psů ani hlodavců takový problém nebývá, tak pro č je kočičí moč tak specifická?
Pokud se podíváme na tři hlavní složky kočičí moči, bude to močovina, urochrom a kyselina močová. Močovina a urochrom jsou běžně odstranitelné klasickými čistícími prostředky, ale u kyseliny močové je situace docela jiná. Aby totiž mohla být ze znečištěného místa odstraněna, je třeba její krystalky rozpustit. Ovšem většina metod, jimiž moč v domácnosti odstraňujeme, je pouze vysuší a ponechá na místě. Zápach tedy nejenom nemizí, ale také se ještě zintenzivňuje.
Jak odstranit zápach kočičí moči domácími prostředky
Vzhledem k výše uvedeným kritériím připadají v podstatě úvahu tři: ocet, peroxid vodíku a ústní voda. Projděme je teď všechny pěkně popořadě.
Ocet a jedlá soda s kočičí močí zatočí
Stačí smíchat jedlou sodu s trochou vody a vytvořit hustou pastu. Tu pak naneste na místo, které kočka znečistila a nechte chvíli působit. Poté smyjte neředěným octem. Opakujte, dokud zápach i žluté skvrny nezmizí, nakonec všechny omyjte čistotu vodou. Zápach octa se bude postupně vytrácet během 1-2 dní.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Ústí voda a máta
Právě mátové tóny jsou tím, co vám v boji se zápachem kočičí moči pomůže. Ústní voda rozpustí krystalky moči a vyčistí i ostatní složky kočičího nadělení. A máta domácnost příjemně osvěží a jako bonus bude odrazovat kočky od dalšího vykonávání potřeby mimo toaletu.
Peroxid vodíku
V domácnosti je velmi vítaným pomocníkem, ovšem vždy si nejdříve zkontrolujte, jak bude působit na materiál, který chcete vyčistit. Použijte pár kapek na méně exponované místo a nechte zaschnout – je-li vše v pořádku, nalijte peroxid na postižené místo a za několik okamžiků smyjte vlhkou houbičkou.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.