Jak vybrat přístřešek na dřevo

Dřevo na topení

Zima je za rohem a mnohé domácnosti už topí. Jestliže si chcete dopřát ono příjemné teplíčko jdoucí z krbových kamen nebo krbu, musíte myslet na zásoby štípaného dřeva. Ty by si měly najít své místo v elegantním dřevníku. Pokud si nařežete dřevo, nebo si jej necháte dovézt, zpravidla musíte rok až dva čekat, než perfektně proschne. Uskladnit ho samozřejmě musíte tak, aby na něj nepršelo a nebylo umístěno ve vlhkosti. Ideální záležitost představuje dřevník. Na trhu se dnes nachází spousta variací, tak se na některé nejznámější podíváme mnohem podrobněji.

Svépomocí, nebo hotový dřevník?

Toť otázka. Pokud jste šikovní, samozřejmě si zkonstruujete dřevník na míru tak, jak budete potřebovat. Cenově vás nevyjde nijak draho, a to v případě kovou i dřeva. Záleží na tom, jak dlouho má dřevník sloužit. Ty dřevěné mají pochopitelně trochu nižší životnost.

Dřevník

Dřevník: Zdroj obrázku Pixabay.com

Materiál a konstrukce v hlavních rolích

Při výběru již vyrobeného dřevníku je třeba dbát především na jeho rozměry. Ty by měly odpovídat místu, kde má na vaší zahradě dřevník stát. Dále se soustřeďte na materiál. Jakousi klasiku představují kovové variace s pozinkovaným plechem. Výborné jsou ale i dřevěné modely. Pokud chcete vsadit na méně tradiční konstrukci, vyplatí se boxové dřevníky. My se na konkrétní modely podíváme dále a nabídneme také obrázky.

Kovový dřevník s pozinkovaným plechem

Velkou výhodou takovéhoto dřevníku je především fakt, že jej není třeba nijak udržovat. Materiály jsou maximálně odolné a není je třeba nijak speciálně chránit před vlivy počasí. Dřevník vypadá hezky a do zahradního prostoru dokonale zapadne.

Kovový dřevník: Zdroj obrázku Heureka.cz

Elegantní borovicový dřevník

Stylově vypadá také borovicový dřevník o rozměrech 180 x 50 x 180 cm. Dokáže pojmout poměrně solidní zásoby dřeva a konstrukce umožní i dobré větrání. Jinak je konstrukce ošetřena prostřednictvím tlakové impregnace. Dřevník by měl být dodatečně vybaven ideálně asfaltovými šindeli na střechu.

Borovicový dřevník: Zdroj obrázku Heureka.cz

Plechový stojan na dřevo

Výborné jsou také plechové stojany na dřevo. Jedná se v podstatě o oblou pevnou konstrukci, do které se vkládají jednotlivá polínka. Výhodou tohoto stojanu je fakt, že dřevo není přímo na zemi a nemá s ní kontakt. Tím pádem nevlhne.

Plechový stojan na dřevo: Zdroj obrázku Heureka.cz

Uzavíratelný zahradní box

I tato volba je poměrně zajímavá. Do zahrady získáte stylovou skříň, jež bude skvělým solitérem.

Uzavíratelný zahradní box: Zdroj obrázku Heureka.cz

Dřevo na topení: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.