Jak vybírat prací prášky
Výběr pracího prostředku nemusí být vůbec jednoduchý. V současné době je na trhu spousta nejrůznějších pracích prášků, které jsou vysoce kvalitní a dokážou se poprat i s tou největší špínou. Ostatně zejména prací prášky z Německa mohou sloužit jako zářný příklad. Setkat se ale můžeme i se spoustou prázdných reklamních tvrzení, která propagují i velmi nekvalitní výrobky. Ostatně tato situace je stejná i na trhu s jakýmkoli jiným zbožím. My se nepodíváme přímo na test pracích prášků, ale na kritéria, podle nichž bychom je měli vybírat.
Prášek, nebo gel?
Máte-li značně znečištěné prádlo, je rozhodně prášek vhodnější než prací gel. Zejména při znečištění bahnem, trávou anebo krví či jinými výrazně barevnými odstíny je účinnější. Prášek dokáže zamezit většinou i zešedivění bílého prádla. Jsou to právě prací prášky, které obsahují určité množství bělidla. U barevného prádla je třeba ale myslet na to, že čím je vyšší prací síla, tím rychleji vyblednou barvy. Pokud potřebujete kvalitní prostředek pro praní barevného i bílého prádla, vsaďte na prací gely. Ty spíše zamezí vyblednutí barev. Při praní silně potřísněného prádla je vhodné předem odstranit skvrny a poté až vyprat.
Pozor na alergeny
Všichni výrobci by měli na svých produktech uvést alergenní složky. Děje se tak v případech, že konkrétní složka dokáže přeskočit množství 100 mg/kg. I když ale alergen není uveden, může se stát, že bude hodnota překročena. Ideální je pořízení si prostředku neobsahujícího aromatické složky. Obecně platí, že prací prášky obsahují menší množství alergenů, než je tomu u tekutých pracích prostředků.
Nezatěžujte přírodu
Určitě si přečtěte informace týkající se přesného dávkování konkrétního pracího prostředku. Mnohé pračky si dnes ale dokážou dávkovat prášky samotné, takže by to také neměl být problém. Čím větší dávka je, tím vyšší ekologickou zátěž znamená.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.