Jak udělat z obýváku ložnici
Velký zámek se čtyřmi koupelnami a osmi ložnicemi by chtěl kdekdo, v reálu je ale třeba vzít zavděk i menšími prostorami. Není nikterak neobvyklé, že málo prostorný byt své obyvatele nutí spojit obývací byt s ložnicí. Jakkoliv tento stav není ideální, řešení rozhodně má. Vždy samozřejmě závisí na celkové rozloze bytu a pokoje, existují ale různé způsoby zařízení spaní v obývacím pokoji. Jak tedy na to, aby bylo výsledkem spaní jednak pohodlné, tak aby poskytovalo dostatek soukromí?
Postel, která přes den mizí
První možností je samozřejmě využít rozkládací gauč. Ty ale obecně nebývají moc pohodlné, resp. není na nich nic špatného pokud pro jednu noc poslouží návštěvě, pro pravidelné každodenní spaní al20e nejsou tím pravým. Pokud ale přesto hledáte řešení, při kterém postel přes den z pokoje prostě zmizí, můžete zvolit i sklopné lůžko.
Sklopné postele jsou v porovnání s rozkládacím nábytkem mnohem pohodlnější, neboť se jedná o plnohodnotné, masivní lůžko. To se přes den změní v imitovanou skříň a v pokoji uvolní opravdu hodně místa. Na druhou stranu však na rozdíl od rozkládacího gauče vyžaduje sklopná postel montáž zahrnující vrtání do podlahy či do zdi.
Zapojte třetí rozměr
Velmi efektivním řešením absence samostatné ložnice je vytvoření místa na spaní v mezipatře. Pokud má byt dostatečně vysoké stropy, může se jednat o nejlepší možné řešení. Pod tímto patrem může být psací stůl, sedačka či cokoliv jiného. Místo toto řešení ušetří v každém případě.
Soukromí za rohem
Ke spánku patří soukromí. To je základní parametr, který je nutné mít při plánování spaní v obývacím pokoji na paměti. Dosáhnout jej lze umístěním postele za výklenek, policovou skříňku nebo příčku. V nejhorším případě pak lze použít i závěs. I když to nebude vypadat přímo úchvatně, soukromí při spánku je důležitější.
Náhledové foto: Pixabay
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.