Jak snížit vlhkost v chladničce
Lednice je zařízení, bez kterého se dnes neobejde žádná domácnost. Díky tomu jí považujeme za samozřejmost a příliš se nestaráme o tom, jak vlastně funguje. K tomu, aby potraviny v ní uskladněné skutečně profitovaly z toho, že jsou v lednici, je však třeba zajistit, aby vnitřní prostředí, které lednice vytváří, bylo skutečně takové, jaké by být mělo. Jedním z jeho nejdůležitějších parametrů je vlhkost.
Podmínky v lednici
Lednice, chladničky chcete-li, nám slouží k uskladnění potravin a jsou zárukou odolnosti před vznikem bakterií. Ty by mohly v potravinách za vyšších teplot vznikat a dále se množit. Optimální teplota v chladničce by proto neměla převyšovat osm stupňů. V opačném případě se totiž potraviny snadno kazí, množí se v nich bakterie a také plísně.
Jejich vzniku lze zabránit několika způsoby. Tím nejdůležitějším je samozřejmě dodržování hygieny, odstraňování starých a prošlých potravin apod. Vznik plísní také úzce souvisí s výskytem nadměrné vlhkosti v lednici. Ta se může v lednici vyskytnout na základě nedodržování několika základních pravidel, které je jakousi vstupní branou pro problém s plísněmi.
Lednici je potřeba před naplněním potravinami ošetřit octovou vodou, která zbaví lednici pachu, nečistot, plísní i bakterií.
Foto: Pixabay
Význam těsnění
Každá lednice by měla v první řadě disponovat funkčním a kvalitním těsněním. Gumové těsnění na boku vstupních dveří lednice by mělo pevně při zavíraní dveří pevně těsně doléhat k lednici. V takovém případě těsnění zabrání průniku vlhkosti do lednice.
Především ovoce a zelenina by pak mělo být uskladněna na suchém místě a vybaleno z obalů ve kterých si je většinou přinesete s sebou domů. Nadměrným otevíráním a zavíráním lednice vlhkost v lednici také jen zvyšujete, proto se snažte lednici otevírat na co možná nejkratší dobu a co nejméně často.
Zdroj informací: https://www.jaktak.cz/jak-snizit-vlhkost-v-chladnicce.html
Náhledové foto: Pixabay
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.