Jak si vybrat bazén
Blíží se jaro, a tedy čas pro koupi bazénu. Kdo by ho nechtěl. Úžasný prostor pro Relax a zchlazení, zároveň může ale posloužit místo fitka. Každý bazén je jiný a lidé by si měli vybírat bazén na míru, posle svých preferencích. Jaký bazén se hodí k vám?
Na co myslet při volbě bazénu?
Bazén je produkt za vysokou cenu, jedná se ale o investici na několik let. Proto je vhodné nad jeho výběrem pořádně přemýšlet a neukvapit se při volbě. Doporučuji nakupovat bazény v akci. Jelikož se jedná o opravdu drahou zábavu, tak vám sleva jistě udělá radost. Při hledání toho pravého bazénu pro vás je potřeba se zamyslet nad tím, kdo ho bude používat a na co. Například pro děti budete pořizovat jiný bazén než pro vytrvalé plavce. Nad čím vším je potřeba při volbě uvažovat?
Velikost a tvar bazénu
První a důležitý fakt, nad kterým je třeba se zamyslet, je prostor, který jste ochotni obětovat bazénu. Existují i malinké bazény z gumy. Ty jen nafouknete a můžete využívat. V nich si ale moc nezaplavete, spíše slouží jen k ochlazení. Čím více místa máte, tím zajímavější bazén si můžete pořídit. Nezapomínejte, že velký bazén znamená velké náklady. Je tedy vhodné zvážit jeho budoucí využití. Zamyslet se, kolik lidí se v něm bude vyskytovat, abyste neinvestovali zbytečně do velkého kusu, který nevyužijete, ale budete muset platit za jeho provoz.
Při volbě tvaru záleží na vašich prostorových možnostech. Je ale vhodné zvážit i jeho využití. Pro vydatné plavání se vyplatí obdélníkový tvar, pro relaxaci a vodní hry naopak kulatý. Ohledně hloubky je také potřeba přemýšlet na využitím. Na skákání by měl být bazén hluboký 1,5 metru, k plavání stačí jen 1,2 metru.
Materiál bazénu
Při vybírání bazénu můžete volit z několika možných materiálů. Nejčastějšími jsou bazény foliové, laminátové nebo plastové. Každý má své pro i proti, ale obecně vychází nejvýhodněji plastové bazény. Ty totiž vyžadují nejnižší péči a jistě vás potěší i jejich cena. Například laminátové bazény se časem vybělí kvůli působení chloru a u foliových bazénu zase musíte měnit folie.
Foto: bazeny-vyroba.cz
Zapuštěný nebo plně nadzemní bazén?
Nadzemní bazén je výhodný v rychlosti sestavení, nemusí se nic vykopávat a jen se umístí na místo, kam by měl patřit. Pořizovací cena nadzemního bazénu je o dost nižší oproti zapuštěnému. Toť asi vše k výhodám nadzemního bazénu. Jaké jsou výhody zapuštěného bazénu?
1. Estetičnost
Zapuštěný bazén nijak nevyčuhuje a vypadá, že do zahrady patří. Jedná se o vodní prvek zahrady, stejně jako třeba jezírko, který naopak zahradu zkrásňuje.
2. Trvanlivost
Zapuštěný bazén vydrží déle než nadzemní
3. Praktičnost
Zapuštěný bazén umožnuje instalaci různých příslušenství (zastřešení, trysky, protiproud). Zapuštěný bazén lze zastřešit, díky čemuž se zvyšují hygienické standarty i délka koupací sezóny.
Foto: bazeny-vyroba.cz
Budete chtít i další komponenty?
Existuje spousta alternativ, jak si pobyt v bazénu zpříjemnit. Jestli patříte mezi vytrvalé plavce, tak určitě oceníte protiproud. Když budete chtít svá těla udržovat ve formě plaváním po celý rok, budete muset uvažovat o zastřešení a případně i vyhřívání. Zastřešení není vhodné jen v zimě, v létě jistě oceníte, že vám střecha čistou vodu ochrání před nečistotami.
Náhledové foto: bazeny-vyroba.cz
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.