Jak se starat o povlečení, aby vám vydrželo dlouho jako nové
Pravidelná péče o ložní prádlo je velmi důležitá. Díky správnému praní vám povlečení déle vydrží, odstraníte z postele bakterie a zlepší se vám kvalita pokožky.
Pravidelné praní povlečení
Během noci se do peřin a prostěradel ukládají kapky potu, kožní buňky a prach ze vzduchu. Všechny tyto neviditelné mikročástice ovlivňují kvalitu našeho spánku i stav naší pokožky. Jak často byste tedy měli prát povlečení? Podle odborníků ideálně každý týden. Minimálně však jednou za 14 dní.
Stlaní a větrání ložního prádla
Každé ráno peřiny pořádně vyvětrejte. Otevřete okna dokořán, nechte v místnosti vyměnit vzduch a mezitím si udělejte snídani. Nikam nespěchejte, peřiny ustelte klidně až za hodinu po probuzení. Ložní prádlo můžete také vyvětrat na čerstvém vzduchu. Pověste ho ven ale jen když je teplo nebo mrzne. Vlhké počasí jen přiživuje rozmnožování bakterií.
Ložní povlečení: Zdroj obrázku Pixabay.com
Praní povlečení a dek
Každý materiál si zaslouží jinou péči.
, aby se nezničilo a vydrželo vám dlouho jako nové? Saténové a perte na 40 °C. Povlečení z damašku, bavlny, krepu a mikrovlákna můžete prát až na 60°C.Vyperte také nově zakoupené povlečení. Odstraníte tím zbytkové barvy a prach z výroby. Při pravidelné péči o ložní prádlo nezapomeňte na deky a polštáře. Odneste je do čistírny alespoň čtyřikrát ročně. Zbavíte se prachu, roztočů a bakterií.
Pračka: Zdroj obrázku Pixabay.com
Prací prášek nebo gel
Záleží jen na vás, jestli vám vyhovuje více prací prášek nebo gel. Všeobecně na skvrny funguje lépe prací prášek. Naopak gel se lépe rozpouští ve vodě. Nejdůležitější je, aby prací prostředky odpovídaly druhu konkrétní tkaniny.
Žehlení
I když žehlení prádla není velká zábava, nevyhýbejte se mu. Teplá pára odstraní bakterie a viry, které se do látky dostaly během sušení. Při žehlení se vždy řiďte pokyny na cedulce výrobku.
Sušení povlečení: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.