Jak se čistí dřezový sifon
Když se ucpe dřezový sifon, pak člověku většinou nezbude nic jiného, než se pustit do jeho opravy. V každém případě je možné hovořit o tom, že mnohé dřezové sifony je možné vyčistit bez větších problémů velmi rychle a pohodlně. Pokusme se tedy podívat na některé základní možnosti, které vedou k vyčištění sifonu. O tom, že je jich hned několik, se v následujícím textu rozhodně dozvíte a budete si moci vybrat tu, která bude ideální.
Pouhé prošťouchnutí mnohdy uškodí
Každý člověk se většinou uchyluje na počátku k tomu, že se snaží o manuální prošťouchnutí konkrétního sifonu. Jednat se může klidně i o sprchový odtok aneb o vanový sifon. Takovéto prošťouchnutí ovšem bude spíše na škodu, než že by mělo přinést nějaký valný užitek. V každém případě stojí zato se podívat přímo na složení konkrétního odpadu a až potom se do něj pustit komplexněji a efektivněji.
Kompletní pročištění sifonu pomůže
Naprosto ideální volbou je kompletní pročištění sifonu. Ten je možné úplně rozebrat a vyčistit součástku po součástce. Dřezový sifon není nijak složitý a většinou jsou sifony koncipovány stejně, takže není problém je efektivně vyčistit. Potřebovat k tomu budete pouze proud teplé vody a nic jiného. Za několik minut byste měli mít vše pročištěno a odtok můžete bez problémů zprovoznit. Nejčastěji bývá ucpán různými zbytky jídel. V případě koupelnového sifonu jde hlavně o vlasy.
Chemie anebo spirála
Jestliže se nechcete s odpadem špinit, pak stačí využít síly chemie. Hydroxidy a kyseliny dokážou často divy a na základě chemické reakce dojde k vyčištění odpadů. Domestos čistič odpadů anebo HG čistič odpadů si s ucpaným sifonem poradí. Jinak ale existují i enzymy napomáhající rozpadu pevných částí odpadu. Ty jsou ryze biologickou záležitostí. Jestliže nechcete rozdělávat odpad, pak můžete využít i kovovou spirálu a pročistit odpad mechanicky za její pomoci.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.