Jak řešit odvoz sutě
Stavba je spojena jednak s nákupem nového materiálu a jednak také pochopitelně s materiálem již použitým. U rekonstrukce navíc z drtivé většiny přibývá problém týkající se materiálu, který je zapotřebí odvézt pryč z původního místa určení. Odvoz sutě je často velmi diskutovaným tématem, jelikož se bezesporu nejedná o zrovna levnou a rychlou záležitost. Pokusme se tedy podívat na možnosti, které se vám v souvislosti s odvozem nepotřebného materiálu ze stavby nabízejí. O faktu, že je jich několik, není třeba nijak diskutovat.
Odvoz sutě svépomocí
Jestliže máte doma velký vozík, pak se vám vyplatí odvézt si suť sami. Shozy suti a následné bourání ostatně většinou tkví také na vás, tak odvezení na vlastním vozíku by mělo být to poslední. Pokud máte navíc pytel na suť, tak není co řešit. Jen byste si měli dát pozor na celkovou nosnost vašeho vozíku. Ta je většinou při standardních rozměrech kol stanovena na nějakých 500 kilogramů. U menších vozíků s bantamovými koly je nezbytné být poněkud opatrnější. Jejich celková nosnost je totiž mnohem nižší.
Odvoz sutě s profesionály
Odvoz sutě může zajistit klidně i profesionální společnost. Je jasné, že si ale v tomto případě hodně připlatíte. Optimální je volit zlatou střední cestu a nechat si ke stavbě přistavit kontejner na suť. Do něj pak pohodlně suť umístíte a můžete jej bez větších komplikací nechat vyvézt na skládku suti. Zaplatíte fakticky pouze za samotný kontejner a jeho přistavení, což nebude tak nákladné jako za celkové služby profesionální společnosti.
Kam se sutí?
Suť je možné odvézt pochopitelně na skládku suti. Jestliže ale chcete na suti ještě vydělat anebo se jí zbavit bez poplatků, pak je výbornou volbou najít si nějakého stavebníka, který by nepohrdl sutí do základové desky. Právě tady totiž suť alternuje jinak značně nákladný beton.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.