Jak na stavbu dětského pískoviště
Hraní na písku milují všechny děti a pokud máte zahradu, ať již u svého domu, nebo třeba na chalupě, byla by škoda jim to neumožnit. Stavba pískoviště navíc není nikterak složitá a zvládne jí každý. Pískoviště samozřejmě můžete také koupit, prakticky v každém hračkářství je k dostání pískoviště plastové, často ve tvaru některého z dětských motivů. Plast jako materiál ale na zahradu většinou moc dobře nezapadá, lze nalézt hned několik mnohem vhodnějších materiálů. Ručně postavené pískoviště bude mít navíc i pro děti mnohem větší kouzlo, k tomu bude pravděpodobně levnější, než stejně velké kupované.
Z čeho pískoviště postavit
Co se materiálu týče, první volbou bývá při stavbě pískoviště dřevo. To může mít podobu kulatiny, použitých palet, prken apod. Kromě dřeva lze ale pro vytvoření obvodu pískoviště použít i kámen, dlažbu, tvárnice, cihly a vlastně jakýkoliv jiný materiál.
Konstrukci, ať už bude vytvořena z čehokoliv, potom bude možné umístit buď přímo na zem, anebo ji do ní zapustit. Důležité je ale zkontrolovat, zda např. odnikud nekoukají staré hřebíky a celá konstrukce bude pro děti bezpečná.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Kam pískoviště umístit?
Pískoviště lze samozřejmě na zahradě umístit prakticky kamkoliv. Navíc – zvláště pokud není zapuštěné do země – jej lze přesunovat. Přesto by ale mělo umístění pískoviště naplňovat určitá pravidla.
Na pískoviště by mělo být ideálně dobře vidět i z domu. Tak, aby bylo možné děti pohledem kontrolovat např. z kuchyně. Dětem nesvědčí ani dlouhý pobyt na horkém slunci. Zkuste proto pískoviště umístit tak, aby na něj koruna blízkého stromu vrhala stín. Anebo přímo připojte ke konstrukci pískoviště slunečník. Pokud ale budete budovat zahloubené pískoviště, dejte pozor, abyste vybrali místo, kde vám nebudou vadit kořeny stromů.
Možnosti jsou opravdu široké, výsledek ale bude stát za to. Děti a hraní na písku k sobě prostě patří!
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.